R e k l a m a

9 jednostek OSP włączonych po raz pierwszy do KSRG. Odebrali decyzje w Wieluniu

R e k l a m a

Trzynaście jednostek OSP z województwa łódzkiego zostało włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego. Dziewięć z nich dołączyło do systemu po raz pierwszy w swojej historii. Oficjalne decyzje w tej sprawie przedstawiciele jednostek odebrali w siedzibie KP PSP w Wieluniu.

Uroczystą zbiórkę z okazji wręczenia decyzji Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostek z terenu województwa łódzkiego do KSRG zorganizowano 12 października 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Wieluniu przy ul. Wodnej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele dziesięciu jednostek OSP z powiatów pajęczańskiego, sieradzkiego, kutnowskiego, wieruszowskiego, łaskiego oraz wieluńskiego. Przybyli oni wraz ze swoimi burmistrzami, wójtami oraz właściwymi terytorialnie komendantami powiatowymi PSP, aby odebrać z rąk zastępcy komendanta głównego PSP nadbryg. Krzysztofa Hejduka decyzję o włączeniu swoich jednostek w struktury KSRG.

Czwartkowe spotkanie było zwieńczeniem często wieloletnich starań jednostek OSP o dołączenie tego prestiżowego grona dobrze wyposażonych i wyszkolonych strażaków. Na spotkaniu obecni byli m.in. politycy: sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Marcin Przydacz, posłowie Krzysztof Ciebiada, Piotr Polak oraz Paweł Rychlik, a także wojewoda łódzki Karol Młynarczyk. Pojawili się też przedstawiciele wysokich władz strażackich: zastępca Komendanta Głównego PSP nadbryg. Krzysztof Hejduk oraz Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi nadbryg. Grzegorz Janowski.

Decyzje o włączeniu do KSRG otrzymały następujące jednostki:

  • Powiat kutnowski – OSP Mirosławice, OSP Ostrowy Cukrownia.
  • Powiat łaski – OSP Okup.
  • Powiat pajęczański: OSP Radoszewice, OSP Szczyty.
  • Powiat sieradzki – OSP Kalinowa.
  • Powiat wieluński – OSP Wielgie, OSP Kraszkowice, OSP Załęcze Wielkie.
  • Powiat wieruszowski – OSP Wójcin.

– Wszystkim jednostkom gratulujemy i życzymy wiele determinacji i zaangażowania w postawione sobie cele – podaje w komunikacie po wydarzeniu KP PSP w Wieluniu. – Zgodnie z procedurą jednostki te zostały włączone do KSRG na okres 5 lat. Dalsze ich funkcjonowanie w tym systemie uzależnione będzie od sposobu realizacji zadań wyznaczonych w trójstronnych porozumieniach podpisanych wcześniej przez władze gminy, zarząd jednostki oraz właściwego terytorialnie komendanta powiatowego PSP.

Warto dodać, że spośród OSP z terenu gminy Wieluń w KSRG znajduje się obecnie tylko jednostka OSP Masłowice. Kroki w kierunku dołączenia do systemu podejmują też strażacy z OSP Wieluń.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
6 miesięcy temu

OSP Wieluń niech nie liczy że wejdzie tak szybko KSRG .Na to nie pozwolą strażacy z masłowic , bo chcą być jedyną jednostką w gminie w KSRG . choć w innych gminach pow Wieluń jest po kilka jednostek w KSRG .Tam Wójtowie dbają o swoje jednostki osp doposażając je w sprzęt i wozy strażackie a nie jak w Wieluniu blokuje się doposażanie innych jednostek poza masłowicami . Winę tu również ponoszą radni gminy Wieluń , że na to pozwalają .Myślę że może to się zmieni po wyborach

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx