R e k l a m a

Gmina Sokolniki: Policjant wracając ze służby pomógł leżącemu na jezdni mężczyźnie

R e k l a m a

Policjant, wracając ze służby, natrafił na mężczyznę leżącego na drodze krajowej nr 74 w Walichnowach. Dzięki szybkiej reakcji stróża prawa wszystko skończyło się bezpiecznie.

St. post. Romuald Wilkowiecki pracujący na co dzień w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu udowodnił, że jest gotów do niesienia pomocy w każdej sytuacji. Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 10 października 2023 roku, po godzinie 20:00. Wracający ze służby funkcjonariusz jadąc samochodem przez miejscowość Walichnowy zauważył, że kilkadziesiąt metrów przed nim na środku jezdni leży mężczyzna.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjant zatrzymał pojazd i szybko podbiegł do leżącego 26-latka, którego odciągnął na pobocze, udzielając mu pomocy. Powiadomił też pomoc medyczną i dyżurnego policji. Do czasu przyjazdu służb ratunkowych nieustannie rozmawiał z mężczyzną – relacjonuje asp. Pitor Siemicki z wieruszowskiej policji.

Jak się okazało, 26-latek jest pod stałą opieką lekarską i od jakiegoś czasu nie brał leków. Interweniujący stróże prawa ustalili, że mężczyzna zamieszkuje na stałe w Rybniku, a do Wieruszowa przyjechał do znajomej.

– 26-latek został zabrany przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala celem dalszych konsultacji. Gdyby nie właściwa reakcja funkcjonariusza, wtorkowy wieczór mógłby zakończyć się dla mężczyzny tragicznie – dodaje Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx