R e k l a m a

Wybory parlamentarne 2023. Wybieramy 460 posłów i 100 senatorów

R e k l a m a

W niedzielę, 15 października 2023 roku, trwają wybory do sejmu i senatu RP. Głosowanie odbywa się w godzinach od 7:00 do 21:00.

Lokale wyborcze w całej Polsce zostały otwarte o godzinie 7:00 i można w nich oddać głos aż do godziny 21:00. W wyjątkowych przypadkach głosowanie może zostać wydłużone. Po zamknięciu lokali zakończy się cisza wyborcza, trwająca od północy 14 października. W trakcie ciszy wyborczej nie można zwoływać zgromadzeń, wygłaszać przemówień, organizować manifestacji i prowadzić agitacji wyborczej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W Wieluniu i regionie głosujemy na senatora z jednomandatowego okręgu wyborczego nr 27, obejmującego obszary powiatów: pajęczańskiego, sieradzkiego, wieluńskiego, wieruszowskiego oraz zduńskowolskiego. Wybieramy też posłów do sejmu z okręgu wyborczego nr 11, w którym do rozdysponowania jest 12 mandatów. Okręg wyborczy nr 11 obejmuje powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski.

Wybierając się do lokalu wyborczego pamiętajmy, aby wziąć ze sobą dowód tożsamości – może to być dowód osobisty lub paszport, nie może to być prawo jazdy. Osoby posiadające aplikację mObywatel mogą posłużyć się dowodem osobistym w wersji elektronicznej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx