R e k l a m a

Trwa budowa boisk w gminie Czarnożyły. Będzie też m.in. bieżnia, tor dla rolkarzy i górka

R e k l a m a

Trwają zaawansowane prace związane z budową infrastruktury sportowo – rekreacyjnej na terenie gminy Czarnożyły. W samych Czarnożyłach powstaje pełnowymiarowe boisko z bieżnią, torem dla rolkarzy, altaną i górką ziemną. Boiska powstają też w Łagiewnikach i Wydrzynie.

Całość jest realizowana w ramach jednego zadania, którego wykonawcą jest firma Usługi Ogólnobudowlane Jarosław Błach z Pątnowa. Na zlecenie Urzędu Gminy Czarnożyły wykonawca buduje infrastrukturę sportową dla mieszkańców gminy Czarnożyły, zarówno dzieci, młodzieży, jak i seniorów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na terenie pod pełnowymiarowe boisko sportowe zostały wykonane prace ziemne i roboty przygotowawcze. Obiekt nabiera powoli docelowego wyglądu. Przygotowano teren pod murawę, wykonano instalacje nawodnienia i odwodnienia płyty boiska oraz oświetlenia terenu. Obrzeża betonowe wyznaczają przebieg przyszłej bieżni. W dalszej kolejności w ramach kompleksu powstanie tor do jazdy na rolkach, altana i górka ziemna.

Tymczasem na terenie szkół podstawowych w Łagiewnikach i Wydrzynie wykonano już roboty związane z ułożeniem nawierzchni poliuretanowej, gdzie docelowo powstaną obiekty obejmujące w każdej lokalizacji: boisko do piłki ręcznej, dwa boiska do koszykówki, dwa boiska do siatkówki i kort do tenisa ziemnego i piłkochwyty wraz z ogrodzeniem. 

Termin zakończenia robót budowlanych planowany jest na koniec 2023 r. Łączna wartość inwestycji to niespełna 3,5 mln złotych. Gmina Czarnożyły na realizację tego zadania pozyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w ramach Programu Inwestycji Strategicznych edycja III dla gmin, w których zlikwidowane zostały Państwowe Gospodarstwa Rolne w wysokości 2.940.000,00 zł

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx