R e k l a m a

Znalazł portfel na ulicy, zaniósł go policjantom. W środku było 11 tysięcy złotych

R e k l a m a

Ponad 11 tysięcy złotych znajdowało się w portfelu, który przyniósł do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie jeden z mieszkańców. Jak się okazało, mężczyzna znalazł zgubę w rejonie jednego ze sklepów.

O tym, że znalezioną cudzą rzecz należy niezwłocznie przekazać odpowiednim instytucjom, wiedział jeden z mieszkańców gminy Wieruszów. 14 października 2023 roku na ulicy Podzamcze w Wieruszowie, w rejonie jednego ze sklepów, mężczyzna znalazł portfel. 21-latek natychmiast poszedł do wieruszowskiej komendy i przekazał zgubę policjantom.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak się okazało, w środku oprócz dokumentów znajdowały się pieniądze o różnych nominałach. Po przeliczeniu wyszło na jaw, że łącznie znajdowało się tam ponad 11 tysięcy złotych. Funkcjonariusze niezwłocznie pojechali do właściciela portfela, przekazując mu zagubione mienie. Mężczyzna nie krył zadowolenia z odzyskanych pieniędzy i dokumentów – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Mundurowi dziękują jednocześnie za wzorową postawę obywatelską, która jest godna do naśladowania.

– Należy pamiętać, że żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza. Policjanci przestrzegają, że znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi lub zgłosić ten fakt Policji albo zanieść do biura rzeczy znalezionych. W przypadku, gdyby znalazca tego nie zrobił, odpowiadałby za przywłaszczenie cudzej rzeczy, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – przypomina asp. Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx