R e k l a m a

Uwaga kierowcy! Ruszają w Wieluniu bezpłatne przeglądy oświetlenia pojazdów

R e k l a m a

19 października 2023 roku policjanci w całej Polsce rozpoczęli kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która będzie trwała do 15 grudnia 2023 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierowców na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

W okresie jesiennym, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pojazdu, pozwalają kierującemu wcześniej dostrzec pieszego poruszającego się jezdnią lub poboczem, a także inną przeszkodę znajdującą się na drodze.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy nieostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego. Sprawne światła mają znaczący wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego, w szczególności pieszych – wskazuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Podobnie jak w latach ubiegłych, Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego organizują ogólnopolską kampanię pod nazwą „Twoje światła- Nasze bezpieczeństwo”.

– W ramach tej kampanii wieluńscy policjanci będą prowadzili wzmożone działania, mające na celu kontrolę oświetlenia pojazdów – podkreśla asp. sztab. Grela. I dodaje, że w dniach 21 października, 28 października, 18 listopada i 9 grudnia 2023 roku na wybranych stacjach kontroli pojazdów kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w samochodach.

Na terenie powiatu wieluńskiego bezpłatnego przeglądu oświetlenia pojazdu będzie można dokonać na dwóch stacjach:

  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PKS Wieluń sp.z o.o. przy ulicy Traugutta 53, 98-300 Wieluń.
  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów HEDAX sp. z o.o. przy ulicy Wodnej 7, 98-300 Wieluń.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,636fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx