R e k l a m a

Jabłko czy cytryna? Dzieci z powiatu wieluńskiego karały lub nagradzały kierowców

R e k l a m a

Kilkanaście akcji pod hasłem „Jabłko czy cytryna” przeprowadzili w powiecie wieluńskim mundurowi wspólnie z fundacją „Bezpieczna Droga” oraz uczniami szkół. Dzieci karały kierowców koniecznością zjedzenia kwaśnego plasterka cytryny lub nagradzały smacznym jabłkiem.

Tylko w mijającym tygodniu mundurowi z wieluńskiej komendy odwiedzili uczniów ze szkół podstawowych w Kurowie, Skomlinie i Kadłubie. Policjanci wspólnie z uczniami i fundacją „Bezpieczna Droga” prowadzili tam akcję „Jabłko czy cytryna”. Podczas tego typu działań dzieci biorą aktywny udział w kontrolach drogowych prowadzonych przez mundurowych. W trakcie kontroli najmłodsi nagradzają jabłkiem kierowców, którzy poruszają się swoimi pojazdami zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Natomiast kierowcy, co do których istnieją zastrzeżenia, zamiast mandatu otrzymują do zjedzenia kwaśny plaster cytryny.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zanim dzieci wezmą udział w kontrolach drogowych pojazdów, najpierw policjanci dzielą się z nimi swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Bardzo ciekawym elementem dla dzieci był udział w prawdziwych kontrolach drogowych. Najmłodsi z dużym zaciekawieniem obserwowali zachowania mundurowych – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Głównym celem tego typu akcji jest zwrócenie uwagi kierującym na ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym, zwłaszcza w rejonach szkół, oraz na używanie pasów bezpieczeństwa. Wieluńscy policjanci przy wsparciu fundacji „Bezpieczna Droga” w ciągu ostatnich miesięcy przeprowadzili już kilkanaście takich akcji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx