R e k l a m a

40 mln złotych z Polskiego Ładu dla samorządu Województwa Łódzkiego

R e k l a m a

Ósma już edycja programu Polski Ład rozstrzygnięta. Kolejny raz na wsparcie liczyć może samorząd województwa łódzkiego. 40 mln zł z rządowych środków przeznaczone zostanie na trzy ważne dla mieszkańców projekty. – W ramach tego dofinansowania inwestujemy w poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Wyremontujemy ok. 26 km dróg wojewódzkich. Zintegrujemy sieć połączeń kolejowych i autobusowych, w tym celu kupimy 13 autobusów. 2 mln zł przeznaczymy na budowę nowego budynku WORD-u w Kutnie.

We wtorek, 24 października 2023 roku, podczas sesji Sejmiku Województwa Łódzkiego radni wprowadzili inwestycje do Wieloletniej Prognozy Finansowej, by móc jak najszybciej przystąpić do ich realizacji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Pora na szczegóły. Najwięcej, bo prawie 30 mln zł Województwo Łódzkie otrzyma na modernizację ok. 26 km zdegradowanych nawierzchni dróg, wymianę warstw bitumicznych jezdni, odtworzenie oznakowania, naprawę poboczy i odmulanie rowów. Prace te pozwolą przywrócić właściwe parametry drogi, co zapewni szybsze i bezpieczniejsze połączenia, a przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przewidywany termin zakończenia tych inwestycji to połowa 2025 r., a wkład własny samorządu województwa do tego zadania to ponad 1,5 mln zł. Do końca 2023 roku samorząd wybuduje i zmodernizuje łącznie 350 km dróg wojewódzkich za blisko miliard zł.

Kolejne 8 mln zł z Polskiego Ładu samorząd województwa przeznaczy na walkę z wykluczeniem komunikacyjnym, tzn. zakup 13 autobusów, by lepiej zintegrować sieć połączeń autobusowych z siecią połączeń kolejowych oraz zwiększyć ofertę przewozową na trasach województwa. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2025 r. Warto zaznaczyć, że będą to kolejne już autobusy kupione z udziałem rządowego wsparcia. We wrześniu 2023 zakupiono 20 pojazdów, które zasiliły tabor Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Z kolei trzecia inwestycja to budowa w Kutnie filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. 2 mln zł z Polskiego Ładu zasili rozpoczętą już inwestycję, polegającą na budowie nowego budynku WORD-u z częścią administracyjną i edukacyjno – egzaminacyjną wraz z zespołem garażowym i placem manewrowym. Filia WORD w Kutnie poprawi dostępność do bazy edukacyjno – egzaminacyjnej, szczególnie dla mieszkańców północnej części województwa, którzy dziś korzystają z ośrodków w odległych lokalizacjach. Wartość inwestycji to 5,75 mln zł, z czego 3,75 mln to wkład własny samorządu województwa. Termin jej zakończenia to koniec listopada 2024 r.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx