R e k l a m a

Włamywacze grasują w Wieluniu. Tylko w miniony weekend okradli dwa mieszkania

R e k l a m a

W ciągu minionego weekendu policjanci odnotowali dwa włamania do mieszkań na terenie Wielunia. W obu przypadkach chodziło o mieszkania na parterze bloku. Stróże prawa apelują o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa i czujności.

W miniony weekend policjanci otrzymali zgłoszenia o dwóch włamaniach do mieszkań, do których doszło w jednym z bloków na osiedlu Stare Sady w Wieluniu. Oba lokale znajdowały się na parterze budynku. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawca lub sprawcy w pierwszym przypadku weszli do wnętrza mieszkania przez drzwi balkonowe, a w drugim – przez okno. Z mieszkań dokonano kradzieży między innymi sprzętu elektronicznego, AGD oraz biżuterii.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W związku z zaistniałymi zdarzeniami pamiętajmy o zachowaniu ostrożności, właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań podczas nieobecności w domu – przypomina asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. I dodaje: – Starajmy się nie trzymać większych sum pieniędzy w mieszkaniu, najrozsądniej jest je przechowywać w banku. Jeśli jednak zmuszeni jesteśmy przechowywać gotówkę w domu, nie trzymajmy jej na widoku i w łatwo dostępnych miejscach.

Policjanci apelują też, aby zwracać uwagę na wszelkie, budzące podejrzenia, zachowanie osób, pojawiających się w rejonie mieszkań i domów. Zwróćmy uwagę też na obce pojazdy. Niezwłocznie poinformujmy o tym policję za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

– Nie zapominajmy także o pomocy sąsiedzkiej, która może okazać się niezwykle przydatna i pomocna. Dlatego tak ważne jest poinformowanie sąsiadów o planowanym wyjeździe oraz osobach, które ewentualnie mogą w tym czasie przebywać w naszym mieszkaniu – podkreśla Katarzyna Grela.

W jakich sytuacjach należy zadzwonić na policję?

  • Kiedy zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania, na klatce schodowej, na ulicy lub parkingu.
  • Jeżeli zobaczysz nieznajomego, próbującego otworzyć drzwi u sąsiada, wiedząc, że nie ma go w domu.
  • Kiedy usłyszysz hałas w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali.
  • Jeżeli zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby.
  • Jeżeli staniesz się świadkiem włamania.
R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Baraxa
6 miesięcy temu

Ktoś Cieszy mordkę teraz ze znajomych 🥹

Sadi
6 miesięcy temu

Ręce i nogi takim łamać a puzniej praca przez rok za miskę ryżu od razu się odechce

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx