R e k l a m a

Okres Wszystkich Świętych w powiecie wieluńskim. Trzech pijanych kierujących i jeden pirat

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci podsumowali działania związane z obchodami Wszystkich Świętych. Tegoroczna akcja trwała 6 dni. Mundurowi odnotowali trzy kolizje, wyeliminowali z ruchu trzech nietrzeźwych kierujących oraz jednemu zatrzymali prawo jazdy.

Przez te kilka dni wiele osób odwiedzało groby swoich bliskich, w związku z czym największe natężenie ruchu występowało w pobliżu cmentarzy i dróg dojazdowych do nekropoli. O bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze oraz wszystkich podróżujących dbali wieluńscy mundurowi. Działania miały na celu zapewnienie płynności ruchu oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przez ten cały okres na drogach naszego powiatu nie doszło do żadnego wypadku drogowego, odnotowano jedynie 3 niegroźne kolizje. Mundurowi podczas prowadzonych działań skontrolowali 153 pojazdy, nałożyli 75 mandatów karnych za popełnione wykroczenia, głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Podczas prowadzonej akcji wyeliminowanych z ruchu zostało 3 kierujących pod wpływem alkoholu, w tym jeden rowerzysta – wylicza asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

Pierwszy z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w ręce mundurowych 4 listopada 2023 roku w miejscowości Wrońsko. Badanie alkomatem wykazało u 26-latka siedzącego za kierownicą renault 1,6 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się też, że mężczyzna nie zastosował się do zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli przez funkcjonariuszy 5 listopada 2023 roku w miejscowości Mierzyce. Policjanci zbadali stan trzeźwości 26-latka siedzącego za kierownicą opla. Okazało się, że kierował autem, mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. – Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem – przekazuje asp. sztab. Grela.

Podczas działań związanych z dniem Wszystkich Świętych wieluńscy mundurowi zatrzymali jednemu z kierujących prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 54-latek siedzący za kierownicą toyoty jechał przez miejscowość Nowy Świat z prędkością 104 km/h. Policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 1500 złotych oraz nałożyli 13 punktów karnych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx