R e k l a m a

Internet światłowodowy – o co najczęściej pytają klienci?

R e k l a m a

Internet światłowodowy cieszy się dziś dużą popularnością. Sukcesywnie tworzone są nowe przyłącza, a nowych klientów, chętnych do korzystania ze światłowodu, nie brakuje. Internet światłowodowy słynie ze swojej szybkości, płynności i bezawaryjności. Interesuje Cię podpięcie się do sieci światłowodowej? Poznaj najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie. Mamy nadzieję, że rozwiejemy Twoje wątpliwości.

Internet światłowodowy: czy jest niezawodny?

Jednym z najważniejszych pytań o internet światłowodowy jest to, czy faktycznie jest on tak niezawodny, za jaki jest uważany? Odpowiedź brzmi: tak.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Nazwa „światłowód” wiąże się z zasadą działania tego łącza: wykorzystuje ono fale świetlne. Dzięki temu przesył danych jest szybki, płynny i sprawny. W odróżnieniu od fal radiowych, fale świetlne nie są tak podatne na zakłócenia elektromagnetyczne.

W efekcie – niewiele czynników może zakłócić przesył danych, co wiąże się z tym, że internet światłowodowy bez wątpienia zasługuje na miano niezawodnego.

Jakie są koszty korzystania z internetu światłowodowego?

Usługa, która jest niezawodna, kojarzy się z wysokimi kosztami użytkowania. Jak jest w rzeczywistości? Jak w każdym innym przypadku, ceny instalacji i korzystania z internetu światłowodowego mogą różnić się w zależności od kilku czynników. To przede wszystkim lokalizacja i dostawca usług, a także prędkość łącza.

Jednak koszt zarówno podłączenia do sieci, jak i korzystania z niej, nie jest znacznie wyższy w porównaniu do tradycyjnego łącza na falach radiowych.

Koszty budowy instalacji w danej okolicy pokrywa operator hurtowy, np. NEXERA. Użytkownik ponosi jedynie koszty doprowadzenia łącza do domu lub mieszkania (to koszt od 1 do 100 zł, w zależności od oferty wybranego operatora) oraz wybranego pakietu abonamentowego.

Czy usługa internetu światłowodowego jest dostępna wszędzie?

Jak w każdym innym przypadku, internet światłowodowy nie jest dostępny w każdej lokalizacji. Możliwość przyłączenia się do sieci jest możliwa tam, gdzie istnieje już infrastruktura światłowodowa. W dużych miastach i ich okolicach prawdopodobieństwo tego, że już tam ona jest, jest większe niż w mniejszych miejscowościach i na wsiach.

Dostępność internetu światłowodowego w Twojej okolicy sprawdzisz jednak bez problemu na stronie internetowej wybranego dostawcy. Wystarczy wpisać miejscowość i adres, wraz z numerem budynku, w ciągu kilku chwil sprawdzić możliwość przyłączenia się do sieci światłowodowej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Na studiach się uczyliśmy spawać światłowody na laborkach. Się to robiło pod mikroskopem. Teraz jest trochę inaczej. NEXTA standardowa firemka. Strona w React, silnik Gatsby. Na rok bym umowy nie podpisywał, ale jak po miesiącu działa net spoko, to czemu nie. Bym żadnych 100% ochrony przed wirusami nie kupował. Wystarczy zapora Windows i darmowy Avast. Ja jeszcze mam vpn-a wykupionego, ale to ja. A taka rada dla tych co do każdego konta mają jedno hasło, bo ciężko inaczej zapamiętać, to polecam KeePass.

Henryk Markoni
7 miesięcy temu

Ja kojarze ze 2 pytania. Po co na słupach tyle kabli i czy będą ogłoszenia lokalne widoczne.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx