R e k l a m a

Święto Niepodległości było tematem spotkania z uczniami wieluńskiej „piątki”

R e k l a m a

Iwona Lesiak wraz z uczniami V klasy Szkoły Podstawowej nr 5 w Wieluniu gościli w filii bibliotecznej w Dąbrowie. Temat spotkania był związany z zbliżającym się Świętem Niepodległości.

Podczas spotkania zorganizowanego 8 listopada 2023 roku młodzież miała okazję podzielić się swoją wiedzą na temat patriotyzmu, wolności, solidarności i ofiarności, co z pewnością przyczyni się do kształtowania ich wartości obywatelskich. Omawianie tych zagadnień podczas rozwiązywania krzyżówki było kreatywnym i interaktywnym sposobem nauki, który na pewno przyciągnął uwagę uczniów. Uczniowie śpiewali też pieśni patriotyczne, w tym znaną „Pierwszą brygadę”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Uczestnicy spotkania wykonywali też kotyliony w polskich barwach narodowych, co stanowiło piękny gest upamiętnienia Święta Niepodległości. Była to świetna okazja, by pokazać szacunek dla historii Polski i jej walki o niepodległość. – Takie spotkania mogą przyczynić się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na temat historii swojego kraju oraz kształtowania ich tożsamości narodowej – podkreśla Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,643fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx