R e k l a m a

Wieluńska policja: Uwaga na oszustów podszywających się pod firmy kurierskie

R e k l a m a

Internetowi oszuści coraz chętniej podszywają się pod firmy kurierskie i wysyłają SMS-y z informacją o konieczności dopłaty do przesyłki. Jeśli otrzymamy taką wiadomość, bądźmy ostrożni – przestrzega asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Wciąż słyszymy, że oszuści wykorzystują każdą z możliwych okazji, by nas oszukać. Przykładem ich działalności jest podszywanie się pod firmy kurierskie, które wysyłają SMS-y z linkiem do strony, na której należy dokonać rzekomej dopłaty do przesyłki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Zazwyczaj kwota, jaką należy dopłacić, jest bardzo niska, w granicach kilku złotych. W wiadomości podany jest także link, który przekierowuje potencjalną ofiarę na stronę łudząco podobną do strony banku bądź operatora płatności. Jeśli wprowadzimy tam wrażliwe dane dotyczące konta, takie jak login czy hasło, umożliwimy tym samym przechwycenie tych danych przez oszustów. W efekcie, nasze konto bankowe może zostać wyczyszczone do zera – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

Mundurowi apelują o dokładne czytanie wiadomości tekstowych od rzekomych kurierów, operatorów sieci komórkowych lub innych firm. – Pamiętajmy, aby nie wchodzić w przesłane linki, nie podawać kodów BLIK lub danych z kart płatniczych. Powinniśmy najpierw zweryfikować otrzymane informacje. Zajmie to nam parę minut, a może uchronić nasze ciężko zaoszczędzone oszczędności – radzi policjantka z wieluńskiej komendy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx