R e k l a m a

Dwóch 13-latków chciało ukraść znak drogowy. Na widok radiowozu zaczęli uciekać

R e k l a m a

Dwóch 13-latków chciało ukraść znak drogowy B-20 „stop” z jednego ze skrzyżowań w Pajęcznie. Zatrzymali ich pajęczańscy mundurowi. Teraz o losie nastolatków zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wieluniu.

11 listopada 2023 roku w godzinach popołudniowych policjanci patrolujący Pajęczno zauważyli dwóch nastolatków. Jeden z nich niósł znak drogowy owinięty w bluzę. Nastolatkowie na widok zbliżającego się radiowozu podjęli próbę ucieczki, a znak drogowy porzucili. Zostali zatrzymani przez stróżów prawa zaledwie chwilę później.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nastolatkowie to chłopcy w wieku zaledwie 13 lat, mieszkańcy naszego powiatu (pajęczańskiego – przyp. red.). Spotkanie towarzyskie nastolatków przerodziło się w przestępczy proceder, bowiem jeden z nich wpadł na pomysł, żeby na jego ścianie w pokoju wisiał znak drogowy – mówi mł. asp. Wioletta Mielczarek z policji w Pajęcznie.

Nastolatkowie przygotowali klucze do demontażu znaku drogowego i wyruszyli na ulice Pajęczna w poszukiwaniu łupu. Na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Paderewskiego, w zachodniej części miasta, wykręcili znak drogowy B-20 „stop”, a zaledwie chwilę później byli już w rękach mundurowych. Zostali przewiezieni do KPP w Pajęcznie, gdzie w obecności opiekunów rozmawiali z nimi policjanci. O ich przyszłości zadecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx