R e k l a m a

Zaatakował swojego sąsiada w gminie Pątnów. Jak się okazało, miał też więcej na sumieniu

R e k l a m a

Sąsiedzkie relacje nie zawsze są idealne. Doskonale obrazuje to przykład mężczyzny z gminy Pątnów, który postanowił użyć argumentu siły i uderzył swojego sąsiada w twarz. Jak się okazało, to nie było jedyne przewinienie krewkiego 46-latka. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

12 listopada 2023 roku wieluńscy mundurowi otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Bieniec (gm. Pątnów) 52-latek został zaatakowany przez swojego sąsiada. Stróże prawa w rozmowie ze świadkami ustalili, że do napaści miało dojść, gdy pokrzywdzony szedł drogą. Wtedy przejeżdżał tam swoim samochodem jego 46-letni sąsiad, który był z nim skonfliktowany. Mężczyzna wysiadł z auta, podszedł do pokrzywdzonego i uderzył go w twarz. Po całym zajściu agresywny 46-latek ponownie wsiadł do volkswagena i odjechał. Jak informuje policja, pokrzywdzony doznał średniego uszczerbku na zdrowiu, a wezwana na miejsce karetka zabrała go do szpitala.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci natychmiast udali się do miejsca zamieszkania wskazanego sprawcy. 46-latek był w domu, na podwórku stało również jego auto. Mężczyzna był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ustalono, że w takim stanie kierował wcześniej swoim autem – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. – Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że wobec mężczyzny orzeczony został sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wydana była decyzja starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna również dzień wcześniej jeździł swoim autem wbrew sądowemu zakazowi oraz decyzji o cofnięciu uprawnień. – Policjanci zatrzymali 46-latka i umieścili w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał on zarzuty spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi oraz niestosowania się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnień. Za popełnione przestępstwa grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,644fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx