R e k l a m a

Tylko jednego dnia „wpadło” trzech nietrzeźwych kierowców. Wszyscy z gminy Galewice

R e k l a m a

Pomimo wielu apeli policjantów, wciąż nie brakuje amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Tylko jednego dnia, 13 listopada 2023, policjanci zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierowców. Wszyscy są mieszkańcami gminy Galewice.

Policjanci nieustannie przypominają kierowcom, że brawura i jazda pod wpływem alkoholu może doprowadzić to tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Tylko 13 listopada 2023 roku funkcjonariusze wieruszowskiej drogówki zatrzymali trzech amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Wszyscy są mieszkańcami gminy Galewice.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Do pierwszej kontroli doszło po godzinie 15:00 w Cieszęcinie. 30-latek „wpadł” w ręce mundurowych w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości o 28 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna poruszał się osobowym oplem. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 1,3 promila alkoholu.

Tego samego dnia w miejscowości Biadaszki po godzinie 16:00 policjanci zatrzymali drugiego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem był to 52-latek poruszający się osobowym peugeotem. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

Również w Biadaszkach policjanci ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierującego, tym razem znajdującego się w stanie po spożyciu alkoholu. 22-latek poruszający się fiatem punto wydmuchał prawie 0,4 promila. Podczas tej kontroli wyszło też na jaw, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

– Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd. Mundurowi 30- i 52-latkowi zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Przypominamy, że po nowelizacji kodeksu karnego, od 1 października 2023 roku, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat – wskazuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx