R e k l a m a

Wieluń: Zaczepka 17-latka z pytaniem o e-papierosa skończyła się rozbojem

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali 17-latka oraz dwóch 16-latków, którzy wspólnie dokonali rozboju na 19-latku. Początkowa zaczepka z pytaniem o e-papierosa zakończyła się rękoczynami i kradzieżą. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wieluniu.

19-latek został zaatakowany i okradziony przez trójkę młodych ludzi w poniedziałek, 13 listopada 2023 roku. Do zdarzenia doszło na osiedlu Wojska Polskiego w Wieluniu. Z ustaleń mundurowych wynikało, że do 19-latka, który stał ze swoim kolegą na osiedlu, podeszła trójka młodych mężczyzn. Jeden z nich zapytał pokrzywdzonego, czy może użyć jego e-papierosa. Gdy spotkał się z odmową, próbował zabrać mu go siłą. Wtedy doszło pomiędzy nimi do przepychanki.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Widzący całą sytuację dwaj koledzy agresora przytrzymali pokrzywdzonego, wtedy agresor uderzył go pięścią w twarz, a następnie zabrał mu e-papierosa. Pokrzywdzony na skutek tego zdarzenia doznał lekkich obrażeń ciała. Wartość skradzionej rzeczy oszacował na 420 złotych – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy stróże prawa. Analizując wszystkie zebrane informacje i dowody, w tym zeznania świadków i nagrania z monitoringu, ustalili sprawców tego przestępstwa. Jednym z nich był 17-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego, pozostali dwaj sprawcy okazali się być nieletni, mieli po 16 lat.

– Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 17-latka, odzyskali również skradzione mienie. Mężczyzna został już doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, tam usłyszał zarzut dokonania rozboju i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu wspólnie z nieletnimi. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny – informuje Katarzyna Grela.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo rozboju grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sprawą pozostałych dwóch nieletnich sprawców rozboju zajmie się sąd rodzinny, który zadecyduje o ich dalszym losie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx