R e k l a m a

Klub Pacjenta w Wieluniu. Będą prelekcje, rozmowy ze specjalistami i nie tylko

R e k l a m a

Już wkrótce w Wieluniu bezpłatne spotkanie edukacyjno-zdrowotne – Klub Pacjenta – organizowane przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Tym razem będzie mowa o aktywności fizycznej, cukrzycy, zdrowym sercu oraz umyśle.

W trakcie Klubu Pacjenta, który odbędzie się po raz drugi w Wieluniu, uczestnicy będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat zdrowia w aspekcie praktycznym, jak i teoretycznym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas interaktywnej prelekcji Tomasz Rosiak, kardiolog inwazyjny, podkreśli nie tylko korzyści zdrowotne płynące z regularnej aktywności fizycznej, ale także podzieli się własnym doświadczeniem i historią, ukazując, jak sport stał się integralną częścią jego życia. Jego pasja do zdrowego stylu życia może stanowić inspirację dla uczestników, zachęcając ich do podejmowania aktywności fizycznej. Poprzez praktyczne przykłady i konkretne wnioski, prelekcja doktora Rosiaka na pewno zaciekawi każdego – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Ponadto poruszone zostaną kwestie związane z cukrzycą, jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych.

– Cukrzyca jest chorobą metaboliczną charakteryzującą się zaburzeniem gospodarki węglowodanowej, co prowadzi do podwyższonego poziomu glukozy we krwi. To schorzenie wymaga kompleksowej opieki, a edukator zdrowotny pomaga pacjentom na co dzień funkcjonować z cukrzycą, nauczyć się monitorować poziom glukozy we krwi, stosować leki, a także prowadzić zdrowy styl życia, obejmujący odpowiednią dietę, regularną aktywność fizyczną i kontrolę wagi. O czym powie Barbara Kucharska, prezes Fundacji Diabeciaki – wyjaśnia prezes Kucia-Garncarczyk.

– Nauka i trening pamięci są istotne dla utrzymania zdrowego funkcjonowania mózgu. Projekt „Trening pamięci – 5 minut dla mózgu”, który poprowadzi edukatorka Justyna Jakubów to innowacyjne podejście do dbania o kondycję umysłową. W ramach tej części prelekcji, uczestnicy zdobywają praktyczne narzędzia do poprawy swojej pamięci, koncentracji i umiejętności poznawczych – informuje Kucia-Garncarczyk.

Po prelekcjach uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnej analizy składu masy ciała, porozmawiać ze specjalistami, w tym ekspertami ds. profilaktyki Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

– Te spotkania zachęcają społeczność do wspólnej dyskusji ze specjalistami, skorzystania z bezpłatnych badań oraz podejmowania działań na rzecz własnego zdrowia. Choroby cywilizacyjne, choć są niezakaźne, stanowią plagę XXI wieku, dlatego tak ważne jest edukacja w zakresie profilaktyki, już od najmłodszych lat – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk.

Spotkanie jest otwarte, a organizatorzy zapraszają wszystkie osoby zainteresowane tematyką zdrowotną, bez względu na wiek. Wydarzenie zaplanowano na 22 listopada 2023 roku w godz. 10:00 – 12:00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx