R e k l a m a

Usiłowanie zabójstwa na terenie powiatu wieluńskiego. Sprawcy może grozić dożywocie

R e k l a m a

29-latek podczas kłótni ugodził nożem innego mężczyznę. Agresor został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Do zdarzenia doszło w gminie Osjaków. 29-latkowi może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W niedzielę, 19 listopada 2023 roku, około godziny 1:06 do wieluńskich policjantów wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z lokali gastronomicznych na terenie gminy Osjaków mężczyzna został zraniony nożem. Stróże prawa zastali na miejscu zdarzenia rannego 26-latka, któremu udzielili pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę zespołu medycznego, który zabrał go do szpitala.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wstępne ustalenia przebiegu zdarzenia wskazywały, że mężczyźni poznali się tego wieczora w lokalu gastronomicznym, gdzie 26-latek był wspólnie ze znajomymi. Uczestnicy spotkania pili alkohol. Po pewnym czasie pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki, podczas której 26-latek został ugodzony nożem. Pokrzywdzony doznał ciężkich obrażeń ciała – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Po całym zajściu sprawca został ujęty przez innych uczestników spotkania i natychmiast przekazany przybyłym na miejsce policjantom. Funkcjonariusze zatrzymali 29-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zabezpieczyli przy nim nóż.

– 29-letni mieszkaniec powiatu pajęczańskiego doprowadzony został do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek prokuratora, decyzją sądu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności – informuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Kris
6 miesięcy temu

Tak to jest jak się nie wie kiedy odstawić kieliszek.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,647fanówPolub nas
807obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx