R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi kontrolowali miejsca, gdzie gromadzi się młodzież

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci 17 listopada 2023 roku przeprowadzili działania pod nazwą „Nielat”. Jak informuje wieluńska komenda, stróże prawa wylegitymowali kilkadziesiąt osób i ujawnili młodych ludzi zagrożonych demoralizacją.

– Tego typu akcje prowadzone cyklicznie przez mundurowych mają na celu zminimalizowanie popełniania czynów karalnych przez nieletnich, uświadamianie młodych ludzi na temat różnego rodzaju zagrożeń oraz zapobieganie wszelkim sytuacjom godzącym w dobro małoletniego – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podczas akcji wylegitymowano 39 osób nieletnich i małoletnich. Funkcjonariusze ujawnili 13 nieletnich sprawców czynów karalnych, w zdecydowanej mierze były to wykroczenia porządkowe i drogowe. Ujawniono też 26 nieletnich zagrożonych demoralizacją.

– Podczas tego typu działań mundurowi prowadzą wzmożone kontrole miejsc, gdzie często gromadzi się młodzież. Wszystko po to aby zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela. Jak dodaje, funkcjonariusze kontrolowali też punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych, informując sprzedawców o obowiązujących przepisach prawa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor
8 miesięcy temu

super brawo polska policja !!!

Audytor
8 miesięcy temu

Ciekawe tylko, czy policja zrobiła tę akcję zgodnie z obowiązującym porządkiem prawnym i z zachowaniem procedur. Czy podała nieletnim faktyczną podstawę prawną legitymowania, zakładając, że policja może skorzystać z zapisu art. 15 UoP wyłącznie wtedy kiedy zajdą przesłanki z art. 14 UoP – czyli w przypadku kiedy legitymowana osoba popełniłą wykroczenie, przestępstwa lub jest o takie podejrzana czy też jest świadkiem takiego zdarzenia oraz czy zachowała odpowiednie procedury począwszy od pełnego umundurowania, przedstawienia się lub w razie akcji wykonywanej “w cywilu” wylegitymowania się, na nie wymuszonym wynikającym z ustawy obowiązku pouczenia o prawie do złożenia zażalenia na przeprowadzenie czynności legitymowania do najbliżego prokuratora.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx