R e k l a m a

Za nami Dzień Piżamy w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu

R e k l a m a

„Dzień Piżamy – obudź w sobie Anioła!” zorganizowano w Publicznym Przedszkolu nr 3 w Wieluniu. Wydarzeniu przyświecało hasło „Wpłać piątaka na dzieciaka”. To już kolejny rok udziału tej wieluńskiej placówki w akcji charytatywnej, mającej na celu wsparcie dziecięcych oddziałów onkologii.

Pomysłodawcą inicjatywy jest fundacja „Gdy Liczy się Czas”, założona przez rodziców dzieci, które miesiącami lub latami cierpiały na chorobę nowotworową. Każdy miesiąc, pora roku, są odpowiednie, żeby zacząć pomagać – podkreślają w wieluńskim przedszkolu. Jeden dzień w placówce został zorganizowany na znak solidarności z dziećmi chorymi na nowotwory.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Przedszkolaki wraz z rodzicami, nauczyciele, a także pracownicy obsługi przyszli do placówki ubrani właśnie w piżamy – czyli w stroje towarzyszące na co dzień chorym dzieciom. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. – Dlatego, aby okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom, tego dnia zmieniliśmy nasze codzienne ubranie w piżamę. Tym samym pokazaliśmy, że jest w nas siła i dobre serce. Ten dzień jeszcze bardziej otworzył w nas wszystkich wrażliwość na potrzeby innych – wskazuje Danuta Frysiak, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 3 w Wieluniu.

Tego dnia odbyły się w przedszkolu ciekawe zajęcia prozdrowotne, ekologiczne, a w myśl zasady „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, także zajęcia sportowe. Przedszkolaki wzięły udział w piżamowych grach i zabawach z wykorzystaniem koców, poduszek i maskotek. Zorganizowano także „piżamowy pokaz mody” oraz zbiórkę pieniężną. Wychowankowie dowiedzieli się, że nie każde dziecko może cieszyć się zdrowiem i beztroskim dzieciństwem oraz, że warto pomagać innym. Tym samym wprowadzono przedszkolaków w świat ofiarności, solidarności i altruizmu.

– Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy przedszkola składają serdeczne podziękowania za okazaną życzliwość i zrozumienie. Dzięki wam, kochani rodzice, zebrano 1342,30 zł. Dobrze jest wiedzieć, że w organizacji charytatywnych wydarzeń zawsze mamy w Państwu wsparcie – podkreśla Danuta Frysiak.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx