R e k l a m a

Niósł w ręku butelkę wódki i wsiadł za kierownicę. Świadek zajechał mu drogę

R e k l a m a

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 39-latka, który kierował seatem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Świadek zdarzenia zajechał mu drogę swoim samochodem, a potem uniemożliwił dalszą jazdę. Do zdarzenia doszło w Osjakowie.

Zgłoszenie o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy wpłynęło do wieluńskich mundurowych 27 listopada 2023 roku. Zdarzenie miało miejsce przy ulicy Częstochowskiej w Osjakowie. Jak ustalili stróże prawa, świadek zdarzenia, przebywając na stacji paliw, zwrócił uwagę na mężczyznę, który wychodził z budynku stacji. Zaniepokoił go fakt, że niósł on w ręku butelkę wódki i wsiadł do seata na miejsce kierowcy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Widząc, że mężczyzna uruchomił samochód i próbował odjechać natychmiast zareagował, zajechał mu drogę swoim autem. Świadek wyciągnął kluczyk ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i natychmiast o zdarzeniu poinformował mundurowych. Policjanci zbadali stan trzeźwości 39-letniego kierowcy. Okazało się, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

39-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

– Na uznanie i pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka, dzięki któremu być może nie doszło do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Aby eliminować niebezpieczeństwo jakie niesie ze sobą pijany kierowca, potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na taką jazdę – podkreśla Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx