R e k l a m a

W tym roku znowu nie będzie lodowiska w Wieluniu. Powodem koszty

R e k l a m a

Wieluńskie lodowisko możemy ostatnimi czasy oglądać tylko na archiwalnych zdjęciach. Nie inaczej będzie w tym sezonie zimowym. Jak poinformował kierownik WOSiR Jacek Raszewski, na przeszkodzie stoją wysokie koszty uruchomienia ślizgawki.

Temat uruchomienia sztucznego lodowiska pojawił się na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Wieluniu, 23 listopada 2023. Jak poinformował WOSiR, w tym roku znów nie jest planowane uruchomienie ślizgawki w Wieluniu. Obecny w sali kierownik WOSiR Jacek Raszewski wyjaśnił, że taka decyzja wynika z przyczyn ekonomicznych – chodzi po prostu o oszczędność pieniędzy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Parę lat temu 10 tys. złotych miesięcznie kosztował sam prąd na wymrożenie lodowiska. Do tego dochodzi transport, wynajęcie lawety, dźwigów. Samo rozłożenie lodowiska kosztowało kilkanaście tysięcy – wyliczał radnym Jacek Raszewski. I dodał, że obecnie te stawki byłyby zapewne jeszcze wyższe.

Do kosztów prądu, transportu i rozłożenia ślizgawki trzeba też doliczyć koszty pracownicze. Do obsługi obiektu potrzebnych było pięciu pracowników każdego dnia – dwóch na porannej zmianie i trzech na popołudniowej. Tymczasem – jak poinformował Jacek Raszewski – łączne przychody z lodowiska w ostatnim czasie wynosiły około 30 tys. złotych za cały sezon. Jak stwierdził szef WOSiR, duże zainteresowanie jazdą na łyżwach było w Wieluniu tylko w czasie ferii, a w pozostałe dni nieraz korzystały z niego tylko pojedyncze osoby.

Miejscy radni sugerowali wobec tego, że skoro WOSiR nie korzysta z lodowiska, być może warto by było je sprzedać. Jacek Raszewski odparł, że kupiony kilkanaście lat temu obiekt jest już nieco przestarzały i energochłonny, w związku z czym wątpi, aby znalazł się na niego nabywca.

Na łyżwy do Wieruszowa, Sieradza lub Częstochowy

Kolejny już raz lodowisko w Wieluniu będziemy mogli oglądać tylko na archiwalnych zdjęciach i nic nie wskazuje na to, żeby w kolejnych latach ta sytuacja uległa zmianie. Wobec tego miłośnicy zimowego szaleństwa muszą szukać uciech poza Wieluniem. Sztuczne lodowiska w pobliżu Wielunia znajdziemy w Wieruszowie (od 6 grudnia), Sieradzu oraz Częstochowie (już czynne). Wszystkie wymienione obiekty są kryte.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluński Legionista
6 miesięcy temu

Pewnie po co to młodzieży lepiej zaprosić do Wielunia łysa tępa palę najmana i zorganizować galę pedofila okrasa będziesz siedział organistów tfu hanbisz to piękne miasto.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx