R e k l a m a

Wieluń: Za nami XXVII Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego w ZSS [WYNIKI]

R e k l a m a

XXVII Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego zorganizowano 22 listopada 2023 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Wieluniu. Wydarzenie skierowane do uczniów szkół i placówek kształcenia specjalnego w województwie łódzkim jest organizowane corocznie. Do Wielunia zjechali uczniowie z całego województwa.

Tegoroczna edycja konkursu miała na celu upamiętnienie 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego na naszych ziemiach. Uczniowie wraz z opiekunami przygotowali piękne recytacje mało popularnych, a często pięknych i wzruszających wierszy, po które trzeba było sięgnąć głębiej, gdyż próżno szukać ich w podręcznikach szkolnych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W tym roku do konkursu zgłosiło się łącznie 40 uczestników. Wśród nich byli reprezentanci Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, Szkoły Podstawowej Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Wieluniu, a także placówek z Sieradza, Łasku, Radomska, Gromadzic, Kutna, Warty, Aleksandrowa Łódzkiego oraz Stemplewa. Ich prezentacje oceniało jury w składzie: Elżbieta Kalińska, Iwona Podeszwa oraz Jan Książek.

Wyniki konkursu

Kategoria I: uczniowie klas I-III szkoły podstawowej

 • Wyróżnienia: Patryk Bilant – SOS-W w Sieradzu, Jakub Borczyk – ZSS w Wieluniu, Krystian Sęczkowski – ZPE-WiR w Stemplewie.

Kategoria II: uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej

 • I miejsce:  Mateusz Purgat – ZSS w Wieluniu
 • II miejsce: Aleksandra Lewińska – ZSS w Warcie
 • III miejsce: Julia Osmelak – ZPE-WiR w Stemplewie

Kategoria III: uczniowie klas VII-VIII szkoły podstawowej

 • I miejsce: Paweł Jurkowski – SP nr 5 w Wieluniu        
 • I miejsce:  Sandra Walkiewicz – SOS-W w Radomsku                          
 • II miejsce: Krzysztof Andrzejczak – ZPE-WiR w Stemplewie
 • III miejsce: Michalina Chojnacka – ZSS w Warcie

Kategoria IV: uczniowie szkoły ponadpodstawowej

 • I miejsce: Sylwia Kałuża – ZSS w Wieluniu
 • II miejsce: Daniel Cieślak – SOS-W Nr 2 w Kutnie
 • III miejsce: Anna Materak – SOS-W w Gromadzicach

Nagrodę specjalną dyrektora Wieluńskiego Domu Kultury otrzymał Patryk Pszczełowski – uczeń ZSS w Wieluniu.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie, indywidualne nagrody książkowe oraz nagrody rzeczowe. Było to możliwe dzięki wsparciu wieluńskich firm i instytucji. Zaproszeni goście po konkursowych zmaganiach mieli okazję spróbować specjałów szkolnej kawiarenki „Serce w foremce”.

Wydarzenie przygotowały nauczycielki z ZSS w Wieluniu, Aneta Włodarczyk – koordynator oraz Lena Macuga. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, osobom współpracującym oraz uczestnikom konkursu i zapraszają za rok na XXVIII. edycję.

Warto dodać, że wśród zaproszonych gości byli m in. Cezariusz Mostowski – dyrektor Łódzkiego Kuratorium Oświaty delegatury w Sieradzu, Krzysztof Dziuba – wicestarosta wieluński, Zenon Kołodziej – naczelnik wydziału edukacji, kultury, sportu i promocji Starostwa Powiatowego w Wieluniu, Angelika Skrobała – dyrektor SOS-W w Sieradzu. Po raz kolejny honorowy patronat nad konkursem objął łódzki kurator oświaty Waldemar Flajszer.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx