R e k l a m a

83,3 mln zł na wyprawki szkolne w woj. łódzkim. W powiecie wieluńskim 9,1 tys. świadczeń

R e k l a m a

ZUS wypłacił do końca listopada 2023 r. w województwie łódzkim 278 tys. wyprawek szkolnych na ponad 83 mln zł. W całym kraju wsparciem objęto 4,8 mln dzieci.

Wnioski o dofinansowanie wyprawki szkolnej można było składać od 1 lipca do 30 listopada 2023. Rodzice lub opiekunowie mogli przesłać wniosek za pomocą aplikacji mZUS, PUE ZUS, bankowości elektronicznej czy portalu Empatia. Obecnie z wnioskiem o wyprawkę szkolną można wystąpić już tylko w sytuacji, gdy dziecko powyżej 20. roku życia uzyska orzeczenie o niepełnosprawności po 30 listopada.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Świadczenie w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat. Świadczenie przysługuje bez względu na wysokość dochodów w rodzinie – informuje Monika Kiełczyńska z ZUS.

W województwie łódzkim najwięcej wyprawek wypłacono w Łodzi – 66,7 tys.; następnie w powiecie zgierskim – 20,3 tys.; tomaszowskim 14,1 tys.; bełchatowskim – 14 tys.; pabianickim – 13,9 tys.; sieradzkim – 13,3 tys., radomszczańskim – 12,3 tys.; piotrkowskim 11,5 tys.; kutnowskim – 10,1 tys. W powiecie wieluńskim wypłacono 9,1 tys. świadczeń, w powiecie pajęczańskim 5,7 tys., a w powiecie wieruszowskim – 5,3 tys.

– Decyzje i zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej. Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na PUE ZUS lub w aplikacji mZUS w statusie obsługi wniosku oraz w szczegółowych informacjach o świadczeniu – dodaje Monika Kiełczyńska.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx