R e k l a m a

Szybki i prosty zarobek? Mieszkaniec naszego regionu dał się skusić… i stracił pieniądze

R e k l a m a

Oszuści, chcąc wyłudzić nasze oszczędności, kuszą nas perspektywą szybkiego i łatwego zarobienia gotówki. 55-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego chciał zarobić dodatkowe pieniądze, a w efekcie stracił kilkanaście tysięcy złotych.

Pomimo licznych apeli o rozwagę, do policjantów wciąż zgłaszają się osoby oszukane za pośrednictwem Internetu. Oszuści tymczasem nieustannie modyfikują swoje sposoby wyłudzania pieniędzy. Przekonał się o tym 55-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. 9 grudnia 2023 roku zgłosił się do wieruszowskich policjantów, informując ich, że został oszukany.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mężczyzna opowiedział funkcjonariuszom, że na jednym z portali społecznościowych zainteresowała go informacja, że w prosty sposób można zarobić pieniądze. 55-latek kliknął w wyświetloną ofertę, po czym otrzymał telefon od kobiety, która zapewniała go, że po wpłaceniu na podane konto 1000 złotych może zarobić dużo więcej. Mężczyzna przelał całą kwotę na konto oszusta – relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Po około dwóch tygodniach pokrzywdzony otrzymał kolejny telefon, tym razem od mężczyzny, że zarobił 9500 złotych. Oszust informował 55-latka krok po kroku, co ma dalej robić. Mieszkaniec powiatu wieruszowskiego otrzymał e-maila z linkami, które otwierał, podając oszustom numer karty bankomatowej oraz swoje dane. W ten sposób 55-latek stracił kilkanaście tysięcy złotych.

To niestety już nie pierwsza sytuacja w naszym regionie, kiedy ktoś z mieszkańców dał się nabrać na sztuczki internetowych oszustów. Policjanci przypominają po raz kolejny, aby zachować czujność i rozsądnie korzystać z Internetu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Warszawski dres
6 miesięcy temu

Przecież to są jedni i ci Sami…

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx