R e k l a m a

Młoda kobieta zauważyła w Wieluniu zagubioną seniorkę. Zawiozła ją na policję

R e k l a m a

Zagubiona seniorka, mieszkanka Wielunia, bezpiecznie wróciła do domu dzięki właściwej reakcji młodej kobiety i pomocy wieluńskich mundurowych.

W poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku, do wieluńskiej jednostki policji zgłosiła się 21-latka, która przywiozła ze sobą seniorkę. Młoda kobieta powiedziała stróżom prawa, że tego dnia przejeżdżając autem ulicą Częstochowską w Wieluniu zwróciła uwagę na błąkającą się staruszkę. Jej zachowanie zaniepokoiło ją, bo starsza pani sprawiała wrażenie wyraźnie zdezorientowanej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– 21-latka zatrzymała się, by sprawdzić czy nie potrzebuje ona pomocy. Kobieta była wyraźnie zagubiona, nie była w stanie powiedzieć gdzie mieszka. 21-latka nie pozostała obojętna, zaoferowała jej pomoc i przewiozła ją do wieluńskiej jednostki policji – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Mundurowi szybko ustalili dane kobiety oraz jej adres zamieszkania. Okazało się, że to 88-letnia mieszkanka Wielunia. Seniorka cała i zdrowa została przekazana pod opiekę najbliższych.

– Apelujemy do mieszkańców o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. W tym przypadku słowa uznania należą się kobiecie, która zareagowała na nieporadność starszej osoby. Pamiętajmy, że w takiej sytuacji wystarczy wykonać telefon na numer alarmowy 112, który może uratować komuś życie – przypomina Katarzyna Grela.

Mundurowi zwracają się też z apelem do opiekunów i rodzin osób starszych, schorowanych, aby wzmóc opiekę nad nimi. – Zadbajmy o to, by wychodząc z domu mieli przy sobie np. telefon komórkowy lub kartkę z danymi kontaktowymi – apeluje asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx