R e k l a m a

Opłatek Maltański w Wieluniu. Była modlitwa, kolędowanie i świąteczne życzenia [FILM]

R e k l a m a

Podopieczni ośrodków pomocy społecznej z powiatu wieluńskiego wzięli udział we wspólnym spotkaniu opłatkowym. Organizatorem wydarzenia był Związek Polskich Kawalerów Maltańskich, a wśród gości znalazł się m.in. biskup Andrzej Przybylski.

Wydarzenie rozpoczęło się od koncelebrowanego przez biskupa nabożeństwa w kościele pw. św. Józefa w Wieluniu. Następnie zebrani przeszli do restauracji „W starym rynku”, gdzie czekało na nich spotkanie przy opłatku, modlitwa, wspólne kolędowanie oraz posiłek. Taka inicjatywa pojawiła się w Wieluniu po raz pierwszy i – jak zapowiadają organizatorzy – nie ostatni.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Opłatek Maltański to ogólnopolska akcja charytatywna, organizowana przez Związek Polskich Kawalerów Maltańskich przy współpracy z ośrodkami pomocy społecznej w miastach, w których jest organizowany. Co roku zapraszane są do świątecznego stołu tysiące osób: rodziny wielodzietne, rodziny opuszczone, z niepełnosprawnością, osoby samotne – mówił Andrzej Chowis, koordynator projektu. Jak dodał, dla wielu z tych osób możliwość wzięcia udziału w Opłatku Maltańskim jest jedyną szansą na poczucie świątecznej atmosfery Bożego Narodzenia.

Wśród gości znalazł się też Wojciech Kożuchowski z Zakonu Maltańskiego, a opiekę duchową nad wydarzeniem sprawował ksiądz proboszcz parafii św. Józefa w Wieluniu, Adam Sołtysiak. Na zakończenie tego sympatycznego spotkania nie mogło zabraknąć świętego Mikołaja, który rozdał uczestnikom paczki z prezentami.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx