R e k l a m a

Zabójstwo w Wieruszowie. Dzięki międzynarodowej współpracy znaleziono sprawcę

R e k l a m a

21 listopada 2023 roku w Wieruszowie znaleziono ciało 41-letniej kobiety z raną ciętą szyi. Od tego czasu działania w sprawie wykrycia sprawcy zabójstwa prowadzili policjanci oraz prokuratura. Ostatecznie 35-letni mężczyzna, który śmiertelnie ranił nożem 41-letnią kobietę, został odnaleziony w Gruzji.

Wszystko zaczęło się 21 listopada 2023 roku, kiedy wieruszowscy stróże prawa dostali informację, że w jednym z domów na terenie miasta miało dojść do pobicia kobiety. Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli ciało 41-latki z raną ciętą szyi. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia i zaczął się ukrywać.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Ze względu na ciężar gatunkowy przestępstwa, na miejsce skierowano kryminalnych z Wieruszowa oraz z komendy wojewódzkiej w Łodzi, w tym z laboratorium kryminalistycznego. Policjanci pod nadzorem przybyłego na miejsce prokuratora przystąpili do żmudnej pracy, w ramach której zabezpieczyli ślady kryminalistyczne, a także wykonali oględziny, w tym również z wykorzystaniem skanera 3D. Pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze analizowali zebrany materiał, w tym przesłuchania świadków.

– Owocna współpraca pomiędzy prokuraturą a policjantami doprowadziła do ustalenia przebiegu zdarzenia, danych podejrzanego o to zabójstwo obywatela Gruzji oraz trasy ucieczki po zbrodni. Prokurator oraz funkcjonariusze intensywnie pracowali nad sprawą, składając procesowo fragmenty tej „układanki”,  czego efektem było ustalenie, że sprawca przebywa w Gruzji – informuje podkom. Adam Dembiński z KWP w Łodzi.

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów i uzyskała postanowienie Sądu o tymczasowym aresztowaniu 35-latka, co umożliwiło wystawienie za mężczyzną czerwonej noty Interpolu. Dzięki temu sprawa nabrała międzynarodowego charakteru.

– Doskonała współpraca na poziomie międzynarodowym pozwoliła w Gruzji ustalić miejsce pobytu 35-latka. Trwa wdrażanie międzynarodowych procedur, by doprowadzić do skazania mężczyzny – przekazuje Adam Dembiński.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx