R e k l a m a

Wieluń: Ukradł butelkę wódki, groził ochroniarzom pozbawieniem życia

R e k l a m a

Wieluńscy policjanci zatrzymali agresywnego 36-latka, który groził pozbawieniem życia pracownikom ochrony w jednym z wieluńskich dyskontów. Mężczyzna został przez nich ujęty na kradzieży butelki wódki.

Zgłoszenie o ujęciu agresywnego złodzieja w jednym z wieluńskich dyskontów wpłynęło do mundurowych we wtorek, 12 grudnia 2023. Jak ustalili stróże prawa, ochroniarze zwrócili uwagę na jednego z klientów sklepu. Mężczyzna wziął z półki butelkę wódki i opuścił sklep drzwiami wejściowymi, omijając linię kas. Obserwujący zdarzenie pracownicy ujęli złodzieja.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W momencie, kiedy sprawca kradzieży dowiedział się, że na miejsce został wezwany patrol policji, odpowiedział agresją wobec ochroniarzy. Zaczął się z nimi szarpać oraz groził im pozbawieniem życia. Mężczyzna podczas interwencji odmówił również podania funkcjonariuszom swoich danych osobowych, uniemożliwiając tym samym ustalenie jego tożsamości – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali agresora i doprowadzili na komendę, gdzie ustalili jego tożsamość. Jak się okazało, był to 36-letni mieszkaniec Wielunia. Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych wobec pracowników ochrony o charakterze chuligańskim, popełniony w warunkach recydywy. To przestępstwo, za które grozi do 4,5 roku pozbawienia wolności.

– Prokurator zastosował wobec 36-latka dozór policyjny. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia kradzieży oraz wprowadzanie w błąd funkcjonariusza co do swojej tożsamości – dodaje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx