R e k l a m a

Weekend paczkowych cudów w Wieluniu. Wróciła „Szlachetna Paczka” [FILM]

R e k l a m a

Wymarzone i bardzo potrzebne prezenty trafiają przed Świętami do potrzebujących rodzin z naszego regionu. Wszystko za sprawą akcji „Szlachetna Paczka”, która wróciła do Wielunia po dwuletniej przerwie.

W akcję w Wieluniu włączyło się 18 wolontariuszy, a także niezawodni druhowie z ochotniczych straży pożarnych. Dzięki ich staraniom uda się dostarczyć paczki do 30 potrzebujących rodzin, wybranych spośród 68 odwiedzonych wcześniej przez wolontariuszy. Sztab zorganizowano na Dworcu Kulturalnym Wieluń – Dąbrowa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W paczkach znalazła się przede wszystkim żywność, środki czystości, odzież, obuwie oraz brakujące sprzęty gospodarstwa domowego. Prezenty zostały przygotowane przez darczyńców – osoby prywatne i instytucje z naszego regionu. Całością działań pokierowała nowa liderka rejonu Wieluń „Szlachetnej Paczki”, Natalia Skórzak.

– Jest to moja pierwsza edycja w roli lidera, ale w projekcie jestem już od 11 lat, pełniłam w tym czasie różne role. Stąd też wyzwania związane z funkcją lidera były dla mnie dość przewidywalne – wyjaśnia Natalia Skórzak. – Cieszymy się z tego, że udało nam się wspólnymi siłami, razem z zespołem, dowieźć ten rezultat i stworzyć projekt w tym roku – dodaje.

Wolontariuszom w rozwiezieniu paczek pomagają strażacy z jednostek OSP w Kadłubie, Pątnowie, Masłowicach, Wieluniu i Czarnożyłach. Cała akcja ma trwać przez dwa dni – sobotę i niedzielę (16 i 17 grudnia 2023 roku).

Poprzednim razem „Szlachetna Paczka” była organizowana w Wieluniu w 2020 roku. Wówczas objęto pomocą 22 rodziny, a inicjatywę wsparło swoją pracą 16 wolontariuszy. Sztab mieścił się wtedy w Zespole Szkół nr 3 w Wieluniu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx