R e k l a m a

Ukradli pieniądze z myjni na terenie Wielunia. Mundurowi odnaleźli ich w Kaliszu

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 21 do 25 lat, podejrzanych o włamanie do samoobsługowej myjni na terenie Wielunia. Ich łupem padły pieniądze z rozmieniarki banknotów, a łączne straty oszacowano na ponad 8,5 tys. złotych.

Wieluńscy policjanci pracowali nad sprawą włamania do jednej z samoobsługowych myjni samochodowych na terenie Wielunia już od listopada 2023 roku. Z ustaleń stróżów prawa wynikało, że nieznani wówczas sprawcy włamali się do pomieszczenia myjni i znajdującej się tam rozmieniarki banknotów. Ich łupem padły pieniądze, a pokrzywdzony oszacował łączne straty na kwotę ponad 8500 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Pracujący nad sprawą kryminalni zbierali dowody, informacje oraz wnikliwie analizowali monitoring, aby jak najszybciej ustalić i zatrzymać osoby odpowiedzialne za to przestępstwo. Finalnie trop doprowadził ich do mieszkańców Kalisza – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

14 grudnia 2023 roku wieluńscy stróże prawa przeprowadzili akcję na terenie Kalisza, podczas której zatrzymali dwójkę młodych mężczyzn w wieku 21 i 22 lat. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania młodszego z nich mundurowi zabezpieczyli dodatkowo niewielką ilość suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że była to marihuana. Trzeci ze sprawców w wieku 25 lat wpadł w ręce policjantów następnego dnia. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

– Doprowadzeni zostali już do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Dodatkowo najmłodszy z nich odpowie również za posiadanie środków odurzających. Cała sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze ustalają, czy mężczyźni mają związek z podobnymi włamaniami. W toku dalej prowadzonego postępowania ustalany będzie pełen zakres i dowody przestępczej działalności podejrzanych – podaje Katarzyna Grela. Zgodnie z kodeksem karnym kradzież z włamaniem jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx