R e k l a m a

Dwóch pieszych potrąconych, jeden zmarł. Tragiczny wypadek w powiecie pajęczańskim

R e k l a m a

Dwóch pieszych zostało potrąconych przez samochód osobowy w Strzelcach Wielkich w powiecie pajęczańskim. Piesi w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitali. Jeden z nich po kilkugodzinnej walce lekarzy o jego życie zmarł.

Do wypadku doszło w poniedziałek, 18 grudnia 2023 roku o godzinie 17:00 na ulicy Częstochowskiej w Strzelcach Wielkich (pow. pajęczański). Jak wstępnie ustalili policjanci, w rejonie oznakowanego przejścia dla pieszych i skrzyżowania doszło do potrącenia dwóch pieszych przez samochód osobowy, którym kierowała 60-letnia mieszkanka powiatu pajęczańskiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wyniku zdarzenia piesi doznali obrażeń ciała, w stanie ciężkim zostali przewiezieni do szpitali. Jeden z nich, 67-letni mężczyzna, po kilkugodzinnej walce lekarzy o życie niestety zmarł, a drugiemu nadal udzielana jest specjalistyczna pomoc lekarska. Piesi to mieszkańcy powiatu pajęczańskiego – przekazuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa, nic jej się nie stało. Podróżowała wspólnie z pasażerem, który również nie odniósł obrażeń. Policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków.

– Decyzją prokuratora pojazd uczestniczący w zdarzeniu został zabezpieczony do dalszych badań, a ciało denata zostanie poddane badaniom. Wszystkie okoliczności tego wypadku wyjaśniają funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu – wyjaśnia mł. asp. Mielczarek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc
4 miesięcy temu

Wchodzili na chodnik.Jechała blisko krawężnika

Gość
6 miesięcy temu

Zmienić przepisy które dawają pieszym pierwszeństwo i zwalniają od myślenia.

Gość1234
6 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Gość

Tutaj akurat masz czystą błąd kierowcy. Oni już schodzili z przejścia, a nie wchodzili więc tutaj ten przepis nie miał nic do rzeczy

Jaa
6 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Gość

Ale co tu ma przepis do rzeczy? Wcześniej też były wypadki z udziałem pieszych. Po prostu jeżeli ktoś jest głupi i nie uważa to zaden przepis nic nie zmieni. Tyle, przestańcie się podniecać tymi tekstami o przepisie

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx