R e k l a m a

Metoda „na kuriera”. Przestępcy proponują intratną pracę za granicą

R e k l a m a

Komenda Główna Policji oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzegają przed narastającym procederem oszustw metodą „na kuriera”. W popularnych serwisach z ogłoszeniami przestępcy coraz częściej oferują pracę w charakterze kuriera za granicą, zwłaszcza w Niemczech.

Oszuści proponują pozornie atrakcyjne warunki pracy, obejmujące umowę o pracę, wynagrodzenie płatne z góry oraz samochód i telefon służbowy. Przestępcy wykorzystują fałszywe dokumenty, na przykład listy przewozowe znanych firm spedycyjnych, mające wywołać wrażenie, że zainteresowany będzie pracownikiem legalnej firmy przewozowej – informuje policja.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak dodaje KGP, w rzeczywistości praca „kuriera” polega na przewożeniu towarów i mienia pochodzących z działalności przestępczej, głównie w wyniku oszustw i wyłudzeń. – Konsekwencją jest pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za granicą, a powoływanie się na rzekomy brak świadomości uczestnictwa w przestępstwie nie jest traktowane jako usprawiedliwienie – przestrzegają stróże prawa.

Co zrobić, żeby nie paść ofiarą oszustów? Policja radzi zachować ostrożność, weryfikować i sprawdzać informacje i dokumenty, zwłaszcza jeśli oferta pracy jest podejrzanie atrakcyjna.
Nie dajmy się oszukać!

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx