R e k l a m a

Alarm bombowy w gminie Czarnożyły. Placówka oświatowa i mieszkańcy ewakuowani

R e k l a m a

W piątek (22 grudnia 2023 roku) wieluńscy policjanci dostali informację o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego na terenie jednej z placówek oświatowych w gminie Czarnożyły. Pracownicy i uczniowie, a także okoliczni mieszkańcy zostali ewakuowani. Jak udało nam się ustalić, chodzi o Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach.

– Przed przybyciem na miejsce zdarzenia policjantów wszystkie osoby znajdujące się w budynku bezpiecznie go opuściły. Na miejscu przeprowadzono również ewakuację mieszkańców z pobliskich zabudowań. Skierowany na miejsce zdarzenia policyjny pirotechnik sprawdził budynek. Okazało się, że informacja o podłożonym ładunku nie potwierdziła się, nie było żadnego zagrożenia – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak dodała Katarzyna Grela, na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, która zbiera wszelkie informacje oraz dowody, aby wyjaśnić okoliczności tego zgłoszenia. Chodzi w szczególności o ustalenie osoby odpowiedzialnej za wywołanie fałszywego alarmu.

Policja oficjalnie nie podaje, której placówki oświatowej dotyczył alarm. Nam jednak nieoficjalnie udało się ustalić, że chodziło o Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach. Na miejscu oprócz stróżów prawa interweniowało też sześć zastępów straży pożarnej – trzy z JRG w Wieluniu oraz po jednym z jednostek OSP w Czarnożyłach, Gromadzicach i Opojowicach.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx