R e k l a m a

Wieluń: Jeden jechał pijany, drugi bez prawa jazdy i poszukiwany. Zareagował świadek

R e k l a m a

Dzięki reakcji świadka wieluńscy mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 41 lat. Jeden z nich kierował renault pod wpływem alkoholu, a drugi jechał tym samym autem, nie mając do tego uprawnień. W dodatku był poszukiwany przez sąd.

Zgłoszenie o poruszającym się ulicami Wielunia renault, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu, wpłynęło do mundurowych w czwartek, 21 grudnia 2023 roku. Skierowani na miejsce stróże prawa ustalili, że niepokój świadka wzbudziło zachowanie mężczyzny, który na chwilę zatrzymał się przy nim samochodem. Kierujący miał wyraźnie bełkotliwą mowę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Świadek postanowił zareagować, pojechał za nim i o całym zdarzeniu powiadomił mundurowych. W międzyczasie zauważył, że kierujący, przejeżdżając ulicami miasta, zatrzymał samochód i przesiadł się na miejsce pasażera. Z kolei za kierownicę wsiadł inny mężczyzna, który się tam pojawił. Obaj odjechali renault – relacjonuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Na ulicy Głowackiego wspomniane renault zostało zatrzymane przez wieluńskich policjantów do kontroli drogowej. – Jak się okazało, siedzący za kierownicą 29-latek nie miał uprawnień do kierowania, ponadto był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy we Włocławku do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo. Z kolei jego 41-letni znajomy był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie – informuje Katarzyna Grela. Jak dodaje, na podstawie zebranych informacji i dowodów mundurowi ustalili, że tego dnia 41-latek znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował wcześniej renault.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie. 41-latek usłyszał już zarzut kierowania samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, będąc już wcześniej skazanym za takie samo przestępstwo. Tego typu czyn jest zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności. Z kolei jego kolega odpowie przed sądem za popełnione wykroczenie kierowania autem bez wymaganych do tego uprawnień. 29-latek trafił już do zakładu karnego, celem odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.

– Policjanci składają podziękowania czujnemu kierowcy za obywatelską postawę godną naśladowania – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx