R e k l a m a

Wypadek w Czastarach. Kierowca opla nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście

R e k l a m a

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło w Czastarach nieopodal kościoła, na skrzyżowaniu ulic Wolności i Szkolnej. W wyniku zderzenia z osobowym oplem ucierpiał 49-letni cyklista.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do służb ratunkowych w środę, 27 grudnia 2023 roku, po godzinie 15:00. Wieruszowscy mundurowi wstępnie ustalili na miejscu zdarzenia, że 20-letni kierowca osobowego opla, skręcając z ulicy Wolności w ulicę Szkolną, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, poruszającemu się drogą z pierwszeństwem w kierunku Sokolnik. Kierowca opla jechał od Sokolnik w kierunku Parcic.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

49-letni cyklista z obrażeniami ciała został zabrany przez karetkę do szpitala. Jeszcze tego samego dnia okazało się, że doznał obrażeń ciała trwających powyżej 7 dni.

– Policjanci poddali uczestników wypadku badaniu na zawartość alkoholu. Byli trzeźwi, obaj to mieszkańcy gminy Czastary – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Jak dodaje, mundurowi zabezpieczyli ślady z udziałem technika kryminalistyki oraz wykonali czynności procesowe. Dokładne okoliczności wypadku są wyjaśniane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu.

– Apelujemy o zachowanie ostrożności przy dojeżdżaniu do skrzyżowania dróg i zwracanie uwagi na znaki. Chwila zagapienia, czy nasza beztroska może zakończyć się tragedią. Przypominamy, że to właśnie nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z głównych przyczyn wszystkich wypadków drogowych – podkreśla Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx