R e k l a m a

Rowerzysta uderzył w przejeżdżającą ciężarówkę. Przyznał, że pił procentowe trunki

R e k l a m a

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło w Lututowie na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 482 z ulicą Wieruszowską. Rowerzysta uderzył tam w przejeżdżający samochód ciężarowy z naczepą.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek, 28 grudnia 2023 roku, przed godziną 18:00. Jak wstępnie ustalili stróże prawa, 54-letni rowerzysta poruszał się ulicą Wieruszowską w Lututowie w kierunku ulicy Piaski. Mężczyzna dojeżdżając do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 482, nie zatrzymał się w związku ze znakiem „stop” i uderzył w przejeżdżającą ciężarówkę.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Ciężarowym renault z naczepą kierował 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna jechał od Sieradza w kierunku Walichnów. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

– Od cyklisty wyczuwalna była woń alkoholu. Mężczyzna potwierdził policjantom, że pił procentowe trunki. W związku z powyższym 54-latkowi została pobrana krew na zawartość alkoholu w organizmie – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Rowerzysta został przewieziony do szpitala, doznał jedynie lekkich obrażeń.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali czynności oraz zabezpieczyli ślady przy udziale technika kryminalistyki. Jak informuje asp. Siemicki, przedmiotem prowadzonego postępowania będzie wyjaśnienie dokładnych okoliczności tego zdarzenia – m.in. ustalenie, w jakim stanie kierował rowerzysta.

– Przypominamy o zdrowym rozsądku na drodze! Wsiadając na jakikolwiek pojazd pod wpływem alkoholu, stwarzamy ogromne niebezpieczeństwo na drodze – podkreśla Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx