R e k l a m a

Wieluń: Od 1 stycznia 2024 r. zmieni się rozkład jazdy autobusów miejskich

R e k l a m a

Od 1 stycznia 2024 roku zmienia się rozkład jazdy wieluńskiego transportu miejskiego. Zmiany obejmują korekty godzin odjazdów niektórych kursów oraz nieznaczne wydłużenie wybranych linii.

To już kolejna w ostatnim czasie korekta rozkładu jazdy wieluńskiego transportu zbiorowego. Poprzednio wprowadzone zmiany na niektórych liniach obowiązują od 1 października 2023 r. Teraz czeka nas dalszy ciąg modyfikacji rozkładu jazdy, choć zawiodą się ci, którzy oczekiwali dodatkowych kursów wcześnie rano lub wieczorem. Zmiany obejmą przede wszystkim drobne korekty godzin odjazdu oraz nieznaczne modyfikacje tras.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Najważniejsze zmiany, które wejdą w życie od 1 stycznia 2024 roku (choć de facto od 2 stycznia, bo w Nowy Rok autobusy nie będą kursować), to:

Linia B (dotychczas: Bieniądzice – Stare Sady) – kursy, które kończyły bieg na pętli Stare Sady, zostaną wydłużone do pętli Częstochowska. W przeciwnym kierunku jeden z porannych kursów do rozlewni gazu zostanie wydłużony do przystanku Niedzielsko Szkoła.

Linia C (Olewin – PKP Dąbrowa) – w tym przypadku godziny odjazdu kilku wybranych kursów zostaną zmienione o kilka minut, pojedyncze kursy pojadą też inną trasą przez Dąbrowę.

Linia D (Ruda – Piaski) – jeden z popołudniowych kursów do Piasków pojedzie o kilka minut później, w przeciwnym kierunku wybrane kursy kończące dotąd bieg na placu Legionów dojadą do następnego przystanku przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Linia E (dotychczas: Stare Sady – Stare Sady przez Masłowice) – wybrane kursy zostaną wydłużone do pętli Częstochowska oraz – w przeciwnym kierunku – do przystanku Niedzielsko Szkoła.

Linia F (Kadłub – Plac Legionów) – na kursach z Kadłuba linia zostanie wydłużona o przystanek przy ul. Krakowskie Przedmieście.

Linia G (Rozlewnia gazu – Stare Sady) – jeden z porannych kursów pojedzie o 2 minuty wcześniej.

Linia H (Jodłowiec – Plac Legionów) – zostanie dodany jeden dodatkowy kurs w okresie wakacji, a spośród pozostałych kursów jeden pojedzie nieco zmienioną trasą.

Powyższe zestawienie obejmuje tylko najważniejsze zmiany, które wejdą w życie od nowego roku. Z nowymi rozkładami jazdy można zapoznać się na przystankach, a także w Internecie na stronach wielun.trasownik.net oraz wielun.kiedyprzyjedzie.pl, wybierając dzień od 1 stycznia 2024 r. Telefon kontaktowy do operatora to 533 481 474.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx