R e k l a m a

Od stycznia 2024 roku 800 plus zamiast 500 plus. Czy trzeba składać wniosek?

R e k l a m a

Rodzice, którzy mają prawo do świadczenia wychowawczego 500 plus, już niebawem otrzymają wsparcie w wyższej wysokości. Nowa kwota będzie przysługiwała od stycznia 2024 roku i wyniesie 800 zł na każde dziecko. 

ZUS za pośrednictwem PUE wyśle informację o podwyższeniu comiesięcznej kwoty świadczenia do wszystkich osób otrzymujących wsparcie. Również na PUE ZUS wszyscy otrzymujący pieniądze przeznaczone na częściowe pokrycie wydatków związanych z wychowywaniem dziecka, mogą sprawdzić termin wypłaty świadczenia.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Środki w wysokości 800 zł rodzice i opiekunowie otrzymają bez konieczności składania dodatkowych wniosków. Podwyżka finansowego wsparcia odbędzie się automatycznie dla wszystkich uprawnionych, którzy według stanu na 1 stycznia 2024 roku mają prawo do świadczenia w obowiązującym okresie świadczeniowym, który trwa do 31 maja 2024 r. – wyjaśnia Monika Kiełczyńska z ZUS.

Wypłata 800 plus będzie realizowana w terminach płatności przypadających na 2, 4, 7, 9, 12, 14, 16, 18, 20 i 22 dzień miesiąca. W sytuacji, gdy termin płatności przypada na dzień wolny od pracy, za termin realizacji przelewu na konto bankowe przyjmuje się ostatni dzień roboczy przed wskazanym terminem. W takiej sytuacji wypłata nastąpi w dniu poprzedzającym dzień wolny od pracy.

W styczniu w trzech datach terminowe wypłaty świadczeń przypadają w dni wolne od pracy. Zmiany w harmonogramie przewidziane są  z 7 na 5 stycznia, z 14 na 12 stycznia i z 20 na 19 stycznia. 

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx