R e k l a m a

„Odkrywamy wieluńskie dziedzictwo przemysłowe”. TPW ogłasza konkurs z nagrodami

R e k l a m a

„Odkrywamy wieluńskie dziedzictwo przemysłowe” – to hasło przewodnie całkiem nowej strony internetowej, powstałej z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Wielunia. Z okazji uruchomienia portalu przemyslowy.wielun.pl TPW ogłosiło konkurs, w którym do wygrania są monografie wieluńskiej mleczarni z dedykacją autora, prof. Tadeusza Olejnika.

Towarzystwo Przyjaciół Wielunia uruchomiło portal przemyslowy.wielun.pl

Strona internetowa popularyzująca wieluńskie dziedzictwo przemysłowe jest już dostępna. Portal działający pod adresem przemyslowy.wielun.pl to autorska inicjatywa Towarzystwa Przyjaciół Wielunia, dofinansowana z budżetu Powiatu Wieluńskiego. Aktualnie witryna zawiera 10 zakładek: browarnictwo, cukrownia, elektrownia miejska, kamieniołomy, kolej wąskotorowa, mleczarnia, młynarstwo, stacja kolejowa, Wielton, ZUGiL. Z portalem powiązany jest profil facebookowy facebook.com/przemyslowywielun.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Życie gospodarcze regionu kryje w sobie wiele pasjonujących historii, które warto odkrywać szerzej przed mieszkańcami Wielunia, ziemi wieluńskiej i turystami z całej Polski. Na przemysłowym szlaku nie brakuje cennych zabytków, wartościowych nie tylko pod względem historycznym, ale i architektonicznym – mówi Zbigniew Rybczyński, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Wielunia, autor projektu „Odkrywamy wieluńskie dziedzictwo przemysłowe”.

Weź udział w konkursie i wygraj monografię mleczarni z dedykacją

Z okazji uruchomienia portalu Towarzystwo Przyjaciół Wielunia ogłosiło konkurs z nagrodami. Do wygrania jest 5 książek „Spółdzielczość Mleczarska w Wieluniu 1911-2017”. Jest to pierwsza w dziejach Wielunia monografia zakładu przemysłowego, napisana przez prof. Tadeusza Olejnika i wydana nakładem Spółdzielni Dostawców Mleka, producenta znanego w  całym kraju twarożku „Mój Ulubiony”.

– Każdy laureat konkursu, jeśli tylko sobie tego zażyczy, otrzyma również dedykację od profesora Olejnika – dodaje Zbigniew Rybczyński. – Uprzejmie dziękujemy zarządowi SDM za przekazanie książek na potrzeby konkursu. Zapraszamy do udziału w nim i wspólnego odkrywania lokalnego dziedzictwa przemysłowego!

Zasady konkursu

1) Wejdź na stronę przemyslowy.wielun.pl i zapoznaj się z zamieszczonymi na nim treściami. Jaka informacja okazała się dla Ciebie szczególnie interesująca? Odpowiedź na tak postawione pytanie prześlij do dnia 7 stycznia na adres e-mail tpwwielun@gmail.com (podając swoje imię i nazwisko) lub zamieść w komentarzu pod postem konkursowym na Facebooku Towarzystwa Przyjaciół Wielunia (facebook.com/tpw.wielun),

2) Udostępnij post konkursowy na swoim prywatnym profilu ze statusem „publiczny” (dotyczy użytkowników Facebooka).

Dwie inicjatywy grantowe TPW w 2023 roku

„Odkrywamy wieluńskie dziedzictwo przemysłowe” to jeden z dwóch projektów grantowych zrealizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Wielunia w 2023 roku. Z bardzo dobrym odbiorem spotkał się przewodnik po Wieluniu, opracowany przez prezes TPW Magdalenę Kopańską, którego wydruk w nakładzie 500 egzemplarzy został sfinansowany z dotacji udzielonej z budżetu Gminy Wieluń. Podczas spotkania promującego wydawnictwo sala miejskiej biblioteki pękała w szwach.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx