R e k l a m a

Prawie 1,5 kilograma narkotyków zabezpieczyli wieruszowscy policjanci. Pomógł pies

R e k l a m a

Znaczną ilość środków odurzających posiadali dwaj mężczyźni zatrzymani przez wieruszowskich kryminalnych. Łącznie mundurowi zabezpieczyli prawie 1,5 kilograma narkotyków. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

W niedzielę, 31 grudnia 2023 roku, wieruszowscy kryminalni w ramach czynności związanych ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Stróże prawa od pewnego czasu podejrzewali, że młody mieszkaniec powiatu wieruszowskiego może mieć związek z narkotykowym procederem.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– 31-latek nie krył zdziwienia na widok policjantów, którzy złożyli mężczyźnie służbową wizytę i potwierdzili swoje przypuszczenia. Mężczyzna wydał dobrowolnie funkcjonariuszom woreczek foliowy z zawartością skrystalizowanej substancji koloru białego, który miał schowany w skarpecie – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Policjanci przystąpili do przeszukania. Do działań użyto psa służbowego, który w pomieszczeniu gospodarczym wskazał plastikowe pudełko, wewnątrz którego mundurowi ujawnili skrystalizowaną substancję oraz elektroniczną wagę. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych kryminalni zabezpieczyli woreczki strunowe z zawartością różnokolorowych kryształków. Badanie narkotykowym testerem wykazało, że jest to metamfetamina. 31-latek został przewieziony i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

– Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie dokładnie analizowali zebrany materiał dowodowy. W wyniku intensywnych działań funkcjonariuszy 2 stycznia 2024 roku zatrzymany został 30-letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego. Policjanci w toku przeszukania pomieszczeń gospodarczych ujawnili woreczki strunowe z białymi kryształami oraz suszem roślinnym – dodaje asp. Siemicki. I tym razem policyjny czworonóg miał swój udział w ujawnianiu zakazanych środków. Zabezpieczone substancje i susz trafiły do badań, natomiast mężczyzna do policyjnego aresztu. Wstępna ich analiza wykazała, że to amfetamina i marihuana.

– Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to prawie 1,5 kilograma. Dzięki zaangażowaniu wieruszowskich stróżów prawa zabezpieczone środki odurzające nie trafią na teren naszego powiatu, ale i także do ościennych miejscowości. Zebrany przez śledczych w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił przedstawić zatrzymanym mieszkańcom powiatu wieruszowskiego zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków – wyjaśnia Piotr Siemicki. – Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Mężczyźni odpowiedzą teraz za posiadanie znacznej ilości narkotyków, za co grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Fresco
5 miesięcy temu

Dobra impreza

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx