R e k l a m a

Bus i ciężarówka zderzyły się w Pieczyskach. Powodem niedostosowanie prędkości

R e k l a m a

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu było przyczyną kolizji, do której doszło na drodze wojewódzkiej nr 482 w Pieczyskach (pow. wieruszowski). W zdarzeniu brał udział dostawczy opel, którego kierująca uderzyła w tył przyczepy ciągniętej przez ciężarowego mercedesa. Policjanci zastosowali wobec sprawczyni postępowanie mandatowe.

Zdarzenie drogowe w miało miejsce we wtorek, 9 stycznia 2024 roku, po godzinie 15:00 w miejscowości Pieczyska na drodze wojewódzkiej nr 482. Pojazdami, które wzięły udział w kolizji, były dostawczy bus oraz mercedes z przyczepą. Mundurowi wstępnie ustalili, że 44-latek kierujący ciężarowym mercedesem, jadąc w kierunku Sokolnik, zatrzymał się na czerwonym świetle. Wówczas jadący za nim dostawczy bus, kierowany przez 28-letnią mieszkankę gminy Sokolniki, uderzył w tył stojącej przyczepy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W wyniku zaistniałego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń, uczestnicy byli trzeźwi. Funkcjonariusze na sprawcę kolizji nałożyli mandat karny w wysokości 1500 złotych i otrzymał również 10 punktów karnych – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Stróże prawa apelują do kierowców o rozwagę na drodze. – Pamiętajmy, aby dostosować prędkość na drodze i zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu. Każdorazowo przed podróżą sprawdźmy stan techniczny pojazdu i jego oświetlenie. Stosujmy się do znaków pionowych oraz poziomych – przypomina Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx