R e k l a m a

Okulary ochronne do pracy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

R e k l a m a

Okulary ochronne są niezbędnym elementem wyposażenia w wielu środowiskach pracy, szczególnie tam, gdzie występuje wysokie ryzyko uszkodzenia oczu. Ich funkcja polega na ochronie przed różnorodnymi zagrożeniami, co jest kluczowe ze względu na wrażliwość i znaczenie wzroku. Ważne jest, aby zawsze mieć je na sobie podczas pracy, zwłaszcza w sytuacjach, które wymagają dodatkowej ochrony oczu.

Charakterystyka Okularów Ochronnych

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Okulary ochronne wyróżniają się kilkoma kluczowymi cechami:

 1. Odporność na Uderzenia i Odpryski: Są zaprojektowane tak, aby wytrzymać uderzenia i chronić oczy przed odpryskami materiałów.
 2. Zgodność z Normami Bezpieczeństwa: W Europie obowiązuje norma EN166, która gwarantuje, że okulary spełniają określone standardy ochrony. W Stanach Zjednoczonych stosuje się normę ANSI Z87.1.
 3. Ochrona przed Promieniowaniem UV: Niektóre modele mają przyciemniane soczewki, które chronią oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.
 4. Wytrzymałość Soczewek: Soczewki są zazwyczaj wykonane z materiałów odpornych na zarysowania, co zapewnia dłuższą żywotność i lepszą widoczność.
 5. Komfort noszenia: Producenci często implementują regulowane ramki i elastyczne paski, aby zapewnić komfort użytkowania nawet przez długie godziny.
 6. Powłoka Przeciw Zaparowywaniu: Niektóre modele są wyposażone w specjalną powłokę, która zapobiega zaparowywaniu soczewek w różnych warunkach.

Wybór Odpowiednich Okularów Ochronnych

Przy wyborze okularów ochronnych, warto zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 1. Rodzaj Ochrony: Określenie, jakiego rodzaju ochrony potrzebujesz, zależy od specyfiki wykonywanej pracy. Czy potrzebujesz ochrony przed mechanicznymi uszkodzeniami, chemicznymi oparzeniami, czy promieniowaniem?
 2. Normy Bezpieczeństwa: Upewnij się, że okulary spełniają odpowiednie normy bezpieczeństwa, co zapewnia ich skuteczność.
 3. Wygoda Użytkowania: Wybierz model, który jest wygodny nawet przy długotrwałym noszeniu, z możliwością regulacji, aby pasował do różnych kształtów i rozmiarów twarzy.
 4. Materiał Soczewek: Upewnij się, że soczewki są wykonane z trwałego materiału, który jest odporny na uderzenia, zarysowania, a także na potencjalne szkodliwe substancje chemiczne.
 5. Dodatkowe Funkcje: Rozważ modele z dodatkowymi funkcjami, takimi jak powłoki przeciw zaparowywaniu, ochrona boczna, czy dodatkowe elementy ochronne.

Zastosowanie Okularów Ochronnych

Okulary ochronne znajdują zastosowanie w różnorodnych branżach, takich jak:

 • Budownictwo: Ochrona przed odpryskami, pyłem i innymi materiałami.
 • Przemysł: Ochrona w środowiskach, gdzie występuje ryzyko mechanicznych uszkodzeń, oparzeń chemicznych lub ekspozycji na niebezpieczne substancje.
 • Laboratoria: Ochrona przed chemikaliami i szkodliwymi reagentami.
 • Prace Spawalnicze: Ochrona przed iskrami, gorącem i promieniowaniem.
 • Prace Ogrodnicze i Leśne: Ochrona przed gałęziami, pyłem i innymi potencjalnymi zagrożeniami.

Koszt i Trwałość

Okulary ochronne są zazwyczaj dostępne w przystępnych cenach, co czyni je łatwo dostępnymi dla szerokiego grona użytkowników. Ich trwałość i solidność sprawiają, że są one opłacalną inwestycją w długotrwałą ochronę. Warto pamiętać, że odpowiednie użytkowanie i konserwacja mogą znacząco przedłużyć żywotność tych akcesoriów.

Podsumowując, okulary ochronne są kluczowym elementem wyposażenia w wielu środowiskach pracy, zapewniając ochronę oczu przed różnorodnymi zagrożeniami. Ich właściwy wybór i stosowanie mogą znacząco przyczynić się do bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Źródło: https://rena-pol.sklep.pl/okulary-ochronne-c9769

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx