R e k l a m a

Wieluński ratusz zaprasza na dyktando o Pióro Burmistrza. Zapisy do 26 stycznia 2024

R e k l a m a

Sprawdzenie znajomości zasad poprawnej pisowni, a przede wszystkim dobra zabawa i integracja – takie cele przyświecają nowej inicjatywie wieluńskiego magistratu. Mowa o dyktandzie „O Pióro Burmistrza Wielunia”.

– Chcielibyśmy zaprosić wszystkich mieszkańców gminy Wieluń na pierwsze wieluńskie dyktando „O Pióro Burmistrza Wielunia”. Jest to wyjątkowa okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności ortograficzne i gramatyczne. Dyktando to nie tylko test pisowni, ale także doskonała okazja do nauki, zabawy i integracji społeczności lokalnej – czytamy w komunikacie Urzędu Miejskiego w Wieluniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wydarzenie zaplanowano na 24 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Wieluniu. Zmagania z językiem polskim rozpoczną się o godzinie 9:00 w czterech kategoriach: „Junior” (klasy 1-3 szkoły podstawowej), „Młodzik” (klasy 4-6), „Ekspert” (klasy 7-8) oraz „Open” (uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli). Zgłoszenia w formie elektronicznej oraz papierowej są przyjmowane do 26 stycznia 2024 r. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie um.wielun.pl.

– Celem dyktanda jest promowanie kultury pisania i czytania, a także podkreślenie znaczenia poprawnej ortografii w codziennym życiu. Wierzymy, że poprzez aktywne uczestnictwo w takich wydarzeniach, mieszkańcy naszej gminy będą mogli lepiej zrozumieć i docenić język polski – podkreśla w komunikacie wieluński ratusz.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wieluniak69
4 miesięcy temu

Polski język jest piękny. Nasz kochany kraj.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx