R e k l a m a

Gmina Wieluń: W jeden weekend trzech zatrzymanych ze środkami odurzającymi

R e k l a m a

Tylko podczas minionego weekendu wieluńscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Mowa o marihuanie, mefedronie, tabletkach ekstazy oraz substancji MDPV.

Dwa zatrzymania miały miejsce w piątek, 19 stycznia 2024 roku. Jako pierwszy w ręce wieluńskich stróżów prawa wpadł 29-latek. Funkcjonariusze, weryfikując uzyskane wcześniej informacje, w miejscowości Gaszyn skontrolowali forda focusa, którym kierował 29-letni mieszkaniec Wielunia. Z auta wydobywał się charakterystyczny zapach marihuany.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas przeszukania okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie woreczki z marihuaną, mefedronem oraz 4 tabletkami ekstazy. 29-latek został zatrzymany. Pobrano również od niego krew do dalszych badań, aby ustalić, czy kierując samochodem nie znajdował się pod działaniem zabronionych substancji – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Do drugiego zatrzymania doszło na ulicy Kopernika w Wieluniu. W tym przypadku 27-latek, który wpadł w ręce kryminalnych, miał przy sobie foliowe zawiniątko ze skrystalizowaną substancją. Po wstępnej identyfikacji testerem narkotykowym okazało się, że jest to zabroniona substancja psychoaktywna MDPV.

Ostatnie z zatrzymań miało miejsce w niedzielę, 21 stycznia br., przy ulicy Zajazd w Wieluniu. Uwagę policjantów z „patrolówki” zwrócili trzej mężczyźni, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci, podejrzewając, że mężczyźni mogą posiadać środki odurzające, skontrolowali ich. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. Przy 20-latku zabezpieczono foliowy woreczek, który zawierał zabronioną substancję psychoaktywną MDPV.

– Cała trójka usłyszała już zarzuty posiadania środków odurzających. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – wskazuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx