R e k l a m a

Protest rolników w Wieluniu. Kilkaset traktorów zablokowało ruch w mieście [FILM]

R e k l a m a

Kilkuset rolników przyjechało do Wielunia, gdzie zablokowali centrum miasta w ramach protestu przeciwko polityce Unii Europejskiej oraz przeciwko importowi produktów rolnych z Ukrainy.

W środę, 24 stycznia 2024 roku, rolnicy zapowiedzieli protesty w całej Polsce. Akcja protestacyjna została zorganizowana również w Wieluniu, a do centrum miasta przyjechało kilkuset rolników z okolicznych miejscowości, którzy skutecznie zablokowali ruch nie tylko na placu Legionów, ale również na przyległych ulicach. Jak podkreślali organizatorzy, protest miał formułę ponadpartyjną.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Rolnicy spotkali się przed Urzędem Gminy Konopnica, skąd pojechali do Osjakowa, a następnie do Wielunia. Na placu Legionów w centrum miasta krótkie przemówienie wygłosiła Jolanta Mitka, organizatorka protestu, która przedstawiła główne postulaty rolników.

– Oto nasze główne postulaty: sprzeciw wobec wdrażania strategii Zielonego Ładu, sprzeciw wobec niekontrolowanemu napływowi towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i sprzeciw wobec ograniczaniu hodowli zwierząt w Polsce. Mam nadzieję, że usłyszą nas w Warszawie, w Brukseli i że nasz głos zostanie wysłuchany – mówiła na placu Legionów w Wieluniu Jolanta Mitka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolnictwa i Organizacji Rolniczych województwa łódzkiego.

Nad bezpieczeństwem protestujących oraz zapewnieniem płynności ruchu czuwała policja, ale w przypadku wjazdu do centrum ponad 100 ciągników rolniczych nie dało się uniknąć potężnych utrudnień dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Protesty rolników zaplanowano łącznie w około 250 lokalizacjach w Polsce.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Hipokryt
4 miesięcy temu

W stacjach telewizyjnych które nadają w Polsce skutecznie omija się temat nadmiernego importu żywności z Ukrainy. Cała Europa o tym mówi głośno a nasza propaganda stara się wyciszyć temat żeby broń Boże nie obrazić Zelenskiego bo jeszcze nie weźmie darmochy od polskiego rządu wartej już ponad 200 mld zł. A tak na marginesie kto sprowadza ta żywność z Ukrainy, polscy kapitalisci dla których najważniejszy jest zysk..

Były rolnik
4 miesięcy temu

Może w końcu skończy się żerowanie rolników na reszcie społeczeństwa.

Arizona Wilder
4 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Były rolnik

Idiota

David Icke
4 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Arizona Wilder

Najcięższym więzieniem, w którym może żyć człowiek, jest więzienie strachu przed tym, co myślą inni ludzie.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
4
0
Podziel się swoją opiniąx