R e k l a m a

Był poszukiwany za niepłacenie alimentów. Okazało się też, że korzystał z karty 18-latki

R e k l a m a

Wieluńscy mundurowi na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego, wydanego przez wieluński sąd, zatrzymali 56-latka. Zanim mężczyzna trafił do więzienia, usłyszał kolejne zarzuty: włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Jak się okazało, płacił kartą bankomatową należącą do 18-letniej mieszkanki Wielunia.

24 stycznia 2024 roku policjanci z wieluńskiej „patrolówki” zatrzymali 56-latka, wobec którego Sąd Rejonowy w Wieluniu wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Mężczyzna ma do odbycia karę pozbawienia wolności za niepłacenie alimentów. Okazało się, że to nie jedyne, co miał na sumieniu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak ustalili kryminalni z wieluńskiej komendy, na początku stycznia br. 56-latek dokonał kilku nieautoryzowanych płatności kartą bankomatową należącą do 18-letniej mieszkanki Wielunia. Kobieta najprawdopodobniej zgubiła portfel wraz z kartą płatniczą. W momencie kiedy zorientowała się, że jej nie ma, sprawdziła swoje konto bankowe. Okazało się, że ktoś kilkukrotnie używał jej karty, dokonując płatności na stacji paliw na terenie Wielunia – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału dowodowego funkcjonariusze ustalili, że to wspomniany 56-latek korzystał z karty młodej mieszkanki Wielunia. Mężczyzna jednego dnia posługując się znalezioną kartą bankomatową dokonał siedmiu zbliżeniowych transakcji płatniczych na kwotę ponad 220 złotych. Jak informuje policja, płacił głównie za zakup alkoholu i papierosów. Usłyszał już łącznie 7 zarzutów włamania do systemu bankowego i kradzieży pieniędzy. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

– Apelujemy, aby w przypadku utraty czy kradzieży dokumentów, karty bankomatowej, jak najszybciej poinformować placówkę bankową lub inną instytucję, która wydała dokument. W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas – podkreśla asp. sztab. Katarzyna Grela. I dodaje: – Pamiętajmy, aby nie zapisywać na kartach bankomatowych kodów PIN oraz nie nosić ich razem z kartą. Nie pozwólmy, aby nieuczciwy znalazca pozbawił nas oszczędności czy posłużył się naszymi dokumentami.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx