R e k l a m a

Lada chwila początek ferii. Wieluńscy policjanci rozmawiali z uczniami o bezpieczeństwie

R e k l a m a

Lada chwila w całym województwie łódzkim rozpoczną się ferie zimowe. Laba będzie trwać od 29 stycznia do 11 lutego 2024 r. W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży wieluńscy stróże prawa prowadzą prelekcje w placówkach oświatowych i rozmawiają na temat zasad bezpiecznego wypoczynku.

Podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą z powiatu wieluńskiego policjanci omawiają kwestie szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas nadchodzących ferii. Mundurowi w ostatnim czasie odwiedzili uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu, a także ze szkół w Konopnicy, Czarnożyłach, Wydrzynie i Szynkielowie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Podczas tych spotkań poruszanych jest wiele tematów. Tradycyjnie poruszane są kwestie dotyczące bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz zabaw na świeżym powietrzu w ramach akcji informacyjno–edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu.

Stróże prawa przestrzegają przed ślizganiem się na skutych lodem zbiornikach wodnych, jak również zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ulic i innych niebezpiecznych miejsc. Ważnym elementem spotkań jest też przypomnienie zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe na wierzchnich ubraniach.

– Uczniowie klas starszych dodatkowo usłyszeli wiele na temat tego, jak przepisy regulują odpowiedzialność prawną nieletnich za złamanie prawa. Mowa była również o cyberprzemocy, stalkingu oraz innych przestępstwach popełnianych za pośrednictwem sieci internetowej – podkreśla Katarzyna Grela.

Policjanci są też zapraszani na spotkania z rodzicami. Ostatnio takie spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej w Osjakowie. Podczas wywiadówek funkcjonariusze wyjaśniają rodzicom i opiekunom dzieci nie tylko jakie ciążą na nich obowiązki, ale przede wszystkim informują, że młodzi ludzie w sytuacji złamania prawa, przejawach demoralizacji, także muszą się liczyć z odpowiedzialnością.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx