R e k l a m a

„Gang” narkotykowy rozbity. Mundurowi przejęli blisko 3 kilogramy narkotyków

R e k l a m a

Przejęciem blisko 3 kilogramów narkotyków skutkowała akcja pajęczańskich kryminalnych, wspomaganych policjantami z Komisariatu Policji w Działoszynie. Stróże prawa zatrzymali dwie osoby związane z tym procederem. Jedna odpowie za nielegalne posiadanie znacznych ilości zakazanych środków, a druga za udzielanie narkotyków innym osobom.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pajęczańskiej komendy skrupulatnie pracowali nad sprawą narkotykową, która swój początek miała kilkanaście miesięcy temu. Przez cały ten czas funkcjonariusze gromadzili materiał dowodowy.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policyjny nos oraz dobra analiza zbieranego przez cały ten czas materiału doprowadziła policjantów do wytypowania osób, które zajmują się przestępczością narkotykową. Kryminalni w tej skomplikowanej i zawiłej sprawie działali na terenie kilku powiatów. Swoje obszerne działania przeprowadzili w powiecie pajęczańskim, bełchatowskim, łaskim i opoczyńskim – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Policjanci dokonali aż 14 przeszukań posesji i mieszkań osób mogących mieć związek ze sprawą. Wszystkie działania odbywały się pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu. 23 stycznia 2024 roku pajęczańscy kryminalni na terenie powiatu bełchatowskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, działających w przestępczym narkotykowym procederze.

– Wytypowali posesje mogące mieć związek ze sprawą. Na jednej z nich zastali mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przy sobie posiadał torbę, a w niej prawie 3 kilogramy narkotyków. Wszystkie narkotyki spakowane były w woreczki foliowe. Badania narkotesterem wykazały, że to marihuana i amfetamina – wyjaśnia Wioletta Mielczarek. Jak dodaje, policjanci podczas przeszukania mieszkania mężczyzny ujawnili również wagi elektroniczne, młynki do mielenia i zgrzewarki do folii.

Do kolejnego zatrzymania w tej narkotykowej sprawie doszło tego samego dnia również na terenie powiatu bełchatowskiego. Obaj zatrzymani to mieszkańcy tego powiatu. – Działania pajęczańskich kryminalnych zapobiegły wprowadzeniu do obrotu nielegalnych blisko 3000 porcji narkotyków o łącznej czarnorynkowej wartości około 200 000 złotych – informuje policja.

Niezaprzeczalne dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyznom prokuratorskich zarzutów. 33-letni mężczyzna odpowie za posiadanie znacznych ilości środków zakazanych ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Sąd wobec mężczyzny zastosował tymczasowy areszt. Natomiast 34-letni mężczyzna, któremu postawiono zarzut za udzielanie narkotyków, sąd na wniosek prokuratora zastosował policyjny dozór. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx